چالش ها هنگام ثبت نام در مدرسه

این یک آشفتگی است

فعال فرهنگی

این روزها در شرایط نامناسب اقتصادی کشور، مدیران مدارس دولتی عادی با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند.

مدیریت مدارس با مشکل (با دانش آموزان و معلمان غربال شده) با جیب خالی هنر شیرزنان و پیرمردهایی است که همیشه تحت فشار و فشردگی از میدان والدین، دانش آموزان، همکاران و ادارات هستند.

مشکلات عمومی مدارس دولتی

* کمبود سرانه مدرسه

* هزینه باورنکردنی تعمیر، تجهیز و نگهداری مدارس دولتی

* هزینه های انرژی قابل افزایش

* اسقاط مداوم و سیستم های دردناک

* نبود سرویس و باربر

* ثبت کتب و تهیه و توزیع آنها

* تبعیض ناعادلانه علیه مسئولان

* مشکل دستگاه های تلفن همراه در مدارس

* افزایش حجم دایره های آب

تنها گوشه های کوچکی از مشکلات و مصائب آموزش پیشرفته ماست.

این موارد بخشی از مشکلات ملموس و آشکار مدیران مدارس اقصی نقاط کشور است.

در کنار این ماجرا نباید از مقایسه حجم و نوع کار مدیران مدارس متوسطه با مدیران دبیرستان (اول متوسطه اول) و دبستان غافل شد.

مشکلات خاص مدیران مدارس متوسطه

تفاوت های سخت افزاری:

تفاوت عملکرد مدیران مدارس متوسطه و متوسطه اول از نظر (ساعات کار، تعداد دانش آموزان، مدیریت دو مدرسه متوسطه و بعضا پیوستن به یک هنرستان) با حق مدیریت یکسان آزاردهنده، ناعادلانه و تبعیض آمیز است. .

* از نظر تنوع در کار

فعالیت های فراوان مدارس متوسطه نسبت به مدارس ابتدایی و متوسطه (امتحانات نهایی، کنکور، فوق لیسانس، فوق العاده و …) با حق حاکمیت یکسان جفای بزرگی در فرهنگ لغات عدالت است و به دلیل تبعیض آمیز بودن، زمینه ساز چنین ظلمی محکم است. آنها نمی مانند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

آموزش معاونت گرامر در دبیرستان بسیار سخت و طاقت فرسا است.

با توجه به این همه تنوع کار پیشنهاد می شود با مصوبات و ابلاغیه معاونت های دبیرستان 6 ساعت تدریس من حذف و تحمیل شود.

به طور خلاصه، با توجه به مقایسه حجم، نوع و حساسیت ویژه کار مدیران متوسطه دوم با مدیران رده پایین با حقوق مدیریتی یکسان، بدیهی است که سرکوب سیستماتیک و فزاینده مدیران مدارس متوسطه وجود دارد. امیدواریم دوستان فهیمی که در هیئت مدیره مدارس شرکت می کنند در کنار مدیران بزرگوار کف و کلاس های مدرسه اندکی به فکر مصالح عمومی باشند.

حرف آخر این است:

مهمترین چالش مدیران مدارس بحث متناقض ثبت نام است. مقامات ارشد مدیران خود را برای خود شیرینی و کسب درآمد در افکار عمومی جلوی چشم پدر و مادرشان سلاخی می کنند. نزدیک به ثبت نام مدارس، بخشنامه پشت بخشنامه و اخطار اخطار مدیران بدبخت حاکی از عدم استحقاق دریافت کمک های آموزشی و مردمی در زمان ثبت نام است. خود آموزش و پرورش که از پرداخت سرانه مدارس خجالت می کشد و با این دستورات عملا راه را برای کمک داوطلبانه مدارس می بندد و مدیر خود را در میان مشکلات عدیده در پیشگاه خداوند می گذارد. وقتی اعتراضی می شود اگر نتوانند مدیر را قانع کنند یا سیستم های نظارتی را مرعوب کنند. مخفیانه می گویند: یکی دو هفته برود و در تمام سال از طریق انجمن کمک های مردمی کمک جمع کند.

بدون اینکه بدانیم طبق عرف اگر در اولین ثبت نام مدیر نتواند با کمک مردم اکانت خالی خود را بازگرداند، کلاه او در طول سال سر و صدا خواهد بود.

  حمایت از دانش آموزان با توانایی های علمی، مهارتی و فنی

دیدگاهتان را بنویسید