چالش های پیش روی زنان کارآفرین برای کار در جامعه مورد بحث قرار می گیرد

557302 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، میزان اشتغال زنان بر اساس شاخص تحصیلی در جامعه ما پایین است اما همین درصد در سال های اخیر نسبت به گذشته افزایش یافته و نشان از فعالیت ها و اقدامات مناسب زنان در جامعه دارد. با این حال، فعالیت های سطح پایین در خانه نیاز به توانایی حل مشکلات موجود دارد.

وجیهه ترکمانی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز در خصوص فعالیت های انجام شده در این دانشگاه گفت: گام دوم انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی سال گذشته جشنواره ای به نام رویداد ملی صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی برگزار شد. در این اقدام 11 طرح از سوی دانشگاه آزاد اسلامی به واحد چالوس در دبیرخانه مرکز ارسال شد که از این تعداد دو پروژه نهایی انجام شد.

وی افزود: امسال دومین رویداد ملی صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی مطابق با گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی تکرار شد و جلسات متعددی در این حوزه برگزار و ابلاغیه هایی برای مدیریت نشست فناوری برگزار شد. جشنواره بر اساس کار گروهی با حضور معلمان و دانش آموزان برگزار می شود.

ترکمانی ادامه داد: یک تیم دو تا شش نفره از همکاران و دانش آموزان می توانند در این کار فعالیت کنند و در مرحله استانی چندین جایزه انفرادی اهدا می شود. در دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس امسال صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی مرتبط در زمینه های مختلف و صنایع دستی به استان و دبیرخانه مرکزی ارسال شد. در راستای این اقدام، چالش فناورانه آخر هفته به نمایندگی از زنان کارآفرین و زنان نسل با همکاری حوزه فرهنگی با هدف برگزاری همایش منطقه ای نقش زنان و تقویت نسل ها برگزار می شود.

  رایزنی های باقری با مورا و نمایندگان سه کشور اروپایی

به گفته وی، این جلسات یک نتیجه و یک چالش برای زنان کارآفرین داشت که در آن فناوری با چالش های زنان کارآفرین، چالش های کاری و تکالیف در کنار هم همزمان شد. در اواسط ماه مارس یک چالش آخر هفته با حضور شرکت کنندگان برگزار می شود. مقالات مناسبی از سوی دانشجویان و اساتید این رشته ارسال شده است و این کنفرانس در تاریخ 30 فروردین 1401 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید