چالش های بیرانوند برای بازگشت به پرسپولیس

536353 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، روزنامه همشهری می نویسد: تقریبا روزی نیست که علیرضا بیرانوند برای بازگشت به فوتبال ایران چراغ سبز نشان ندهد. اولویت او پرسپولیس است و بارها این موضوع را بیان کرده است. بیرانوند در اواسط لیگ نوزدهم با اشتیاق زیاد و سرسختی لجام گسیخته راهی فوتبال اروپا شد اما حالا بعد از گذشت دو سال نظرش کاملا عوض شده و متوجه شده که بازی در قاره سبز آنطور که فکر می کند نیست. حتی چندی پیش که یکی از سایت های خبری در تحلیلی مدعی شد بیرانوند به فوتبال ایران برنمی گردد و برای پیشرفت تلاش می کند، علیرضا با ادبیاتی بسیار تند این موضوع را تکذیب کرد. بنابراین اگر اتفاق خاصی نیفتد، او در راه بازگشت است.

برگرد، اما بدون خمیازه کشیدن

روزهایی که بیرانوند سقف فوتبال ایران را برایش کوتاه می دانست، بسیاری از پرسپولیسی ها را نگران کرد. در دوران حکومت محمد حسن انصاری فرد با اصلاحیه ای ویژه در قرارداد، حقوق خود را افزایش داد که بعداً به یک پرونده حقوقی مشکل ساز تبدیل شد. علاوه بر این، کیفیت فنی بیرو افت کرد و نیمکت نشین بوژیدار رادوشوویچ شد. بیرانوند طاقت این سوال را نداشت و با اعتراض به تصمیمات کادر فنی وقت، روی نیمکت خمیازه کشید یا در محل تست پرسپولیس عصبانی شد. فکر کرد باید برود و این کار را بکند. او ابتدا در آنتورپ بلژیک نیمکت نشینی را تجربه کرد و سپس در مسابقات قهرمانی پرتغال به صورت قرضی به بوآویستا رفت، اما اینجا هم اوضاع برایش درست نشد و مدام روی نیمکت نشست.

  افزایش رانت و فساد، پیامدهای حذف ارز دارویی

تضمین جام جهانی

تلاش علیرضا بیرانوند برای بازگشت به پرسپولیس اما جدا از دلایل باشگاهی، انگیزه های ملی هم وجود دارد. بیرانوند به خوبی متوجه شد که جایگاهش در تیم ملی مثل گذشته تضمینی نیست و همیشه با هیچ سطح آمادگی فنی نمی توان آن را ثابت کرد. امیر عابدزاده جایگاه او را به شدت تهدید کرد و حتی به ترکیب اصلی هم رسید. شاید اگر اشتباه امیر در دیدار مقابل کره جنوبی نبود، امروز با حضور پررنگ در جام جهانی به بیرانوند نزدیک می شد. همه اینها نشان می دهد که بیرو باید در یک مکان ثابت بازی کند و در دید باشد تا بتواند جایگاه خود را در تیم ملی بازیابد. کجا بهتر از پرسپولیس؟ جایی که هواداران او را می خواهند و در حمایت از این دروازه بان به کادر فنی تیم ملی فشار می آورند.

شروع با انتقال قرضی؟

البته همه این مشکلات در شرایطی به وجود می آید که بیرانوند همچنان یک فصل دیگر با آنتورپ قرارداد دارد، اما با توجه به نیاز باشگاه بلژیکی و اصرار بیرانوند برای جدایی، به احتمال زیاد آنتورپ در فصل پایانی دروازه بان ایرانی را به خدمت خواهد گرفت. قرارداد او با بیرانوند در اختیار سرخپوشان قرار گرفت. بنابراین بعید به نظر می رسد مشکل خاصی در مسیر بازگشت علیرضا به فوتبال ایران وجود داشته باشد.

رقبای فضای باز

با شرایط حامد لاک، پرسپولیس برای فصل جدید قطعا یک دروازه بان می خواهد و البته اولویت اول آنها علیرضا بیرانوند است اما اگر به دلایلی این بازگشت محقق نشود، قرمزها به دنبال گزینه های دیگری خواهند بود. لزوم اعلام اینکه او در پورتیموننسه پرتغال هم همین شرایط را دارد و به نیمکت چسبیده است شاید یکی از گزینه های احتمالی پرسپولیس باشد. پس از درخشش علیرضا حقیقی در جام حذفی مقابل استقلال، نام دروازه بان نساجی برای بازگشت به جمع سرخ پوشان مطرح شد. به خصوص پس از دیدار غیرمنتظره ای که حقیگی با رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس داشت. با این حال، بسیاری از طرفداران نگرش مثبتی نسبت به بازگشت واقعی ندارند.

  برنامه تلویزیون مدرسه یکشنبه 15 اردیبهشت 1401 پخش می شود

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید