پیش بینی هفته آینده/ ادامه روند نزولی یا بازگشت به روند صعودی؟

550489 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، سارا فلا، کارشناس بازار سرمایه که به بررسی معاملات روز چهارشنبه پرداخته است، گفت: فکر می کنم روند نزولی در بازار سرمایه ادامه داشته باشد. اگرچه شاخص کل بهتر از شاخص همگن است، اما هر دو شاخص روند نزولی خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: این موضوع را می توان از تحلیل فنی شاخص ها و وضعیت بنیادی استخراج کرد. از سوی دیگر، ابهامات در مورد نرخ دلار همچنان پابرجاست.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: ممکن است هفته آینده گزارش 12 ماهه شرکت ها منتشر شود و حاشیه سود خالص آنها کاهش یابد که در نتیجه بازار بیش از هفته جاری افت کند. “

فلا گفت: فصل مجامع را می توان انگیزه ای برای حفظ نقدینگی در بازار سرمایه دانست. شرکت هایی که DPS بالایی دارند (مانند شرکت های پتروشیمی و …) به طور خاص مورد توجه قرار خواهند گرفت. اما همین سود سهام یا DPS باعث می شود بخشی از نقدینگی از بازار سرمایه خارج شود. البته باید دید که نقدینگی مورد نظر در حال بازگشت به بازار است یا به طور کامل از بورس خارج شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشوق های مناسب گروه خودرو و تولید قطعات در بورس است. زیرا ممکن است در هفته آینده قیمتی (نمادهای خودرو و هاساپا) داشته باشند و اگر این اتفاق بیفتد سیگنال مثبتی به بازار خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: نقدینگی بورس به دلیل اختلاف نیم دلار با دلار آزاد وارد بازارهای موازی شده است. با افزایش قیمت دلار آزاد، بازارهای موازی در حال افزایش هستند و این امر بار سنگینی را بر دوش بازار سهام که با قیمت نیم دلار معامله می شود، وارد می کند.

  کلیباف: چقدر ما از شعار دادن می آییم!

فلا گفت: در تجارت امروز استقبال خوبی از صنایع غذایی (به رهبری کارخانه های لبنی) صورت گرفته است. اما با اندازه گیری شاخص کل در برابر همگنی می توان دریافت که صنایع کوچک و بزرگ در وضعیت مشابهی قرار دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید