پیش بینی بورس روز یکشنبه 29 خرداد 1401

550489 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، شاخص کل بورس امروز شنبه 28 خردادماه با 16632 واحد کاهش به محدوده یک میلیون و 547 هزار واحد رسید.

ادامه مطلب

ارزش کل معاملات خرد 3900 میلیارد تن است، اشخاص حقوقی 32 درصد از سهام را خریداری کردند، یعنی. 1260 میلیارد تن و مازاد خرید آنها 18 درصد کل معاملات است.

مهشید داداش زاده کارشناس بازارهای مالی گفت: شاخص کل بورس تا پایان سال روند صعودی دارد و با نگاهی به خط روند می توان گفت که شاخص روندی نزولی یا صعودی دارد. در صورتی که روند بازار نزولی باشد، شاخص به محدوده یک میلیون و 480 هزار واحدی می رسد و در صورت صعودی می توان انتظار داشت که شاخص تا محدوده یک میلیون و 600 هزار واحدی شکسته شود.

تحریم ها چه تاثیری بر بورس دارد؟

این کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: تحریم های پتروشیمی تاثیر متوسط ​​و میانی بر بورس دارد و از این رو برخی از سهام و نمادهای گروه بانکی در بازار فردا احتمالا جذاب خواهند بود.

وی تصریح کرد: پالایشگاه ها شاخصه بازار سرمایه هستند و امروزه با انتشار صورت های مالی تاثیرات روانی بر بازار دارند. در نهایت، این روند منفی، دومینو را در همه جای بازار به حرکت درآورده است.

داداش زاده با اشاره به تحریم ها علیه پتروشیمی ها گفت: این دو پتروشیمی ممنوعه در کوتاه مدت روند کاهشی خواهند داشت. اما در صورت تغییر فرمول قیمت گذاری یا نرخ دلار، 20 درصد احتمال بهبود این صنایع وجود دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: محدوده روانی برای بازار سرمایه بسیار مهم است. اما با توجه به عواملی مانند تورم و تحریم، روند بورس همچنان رو به افزایش است.

  ماجرای انتشار فیلم حمله یک زن به مامور پلیس چه بود؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید