پیش بینی بورس روز یکشنبه 28 فروردین 1401

545623 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بازار سرمایه اولین روز معاملاتی هفته تقاضا را آغاز کرد و همانطور که انتظار می رفت، شاخص کل با روند صعودی و مثبتی همراه شد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. وضعیت بورس را فردا یکشنبه 27 فروردین 1401 پیش بینی می کنیم.

ادامه مطلب

خلاصه بازار سهام امروز:

شاخص کل با 13 هزار و 359 واحد افزایش به رقم یک میلیون و 467 هزار و 668 واحد رسید و شاخص هم وزن با 4 هزار و 675 واحد افزایش به رقم 387 هزار و 639 واحد رسید.
ارزش بازار: 58,447,577,573B، ارزش تجاری: 48,149,676B
تعداد معاملات: 488 603 حجم معاملات: 8.463B
نمادهای سبزوا، ولبهمن، حصیر، رمپنا، کفپارس بیشترین افزایش و نمادهای وا آذر، خپوش، والپارس، قصفه، سامان بیشترین کاهش را دارند.
پرمعامله ترین نمادهای امروز: شستا، خوگستر، خودرو، خساپا، آریا

پیش بینی بازار سهام فردا یکشنبه 27 فروردین 1401

روند امروز بازار سهام مطابق با پیش بینی هدف بود. امروز بازار سرمایه در تقاضا بازگشایی شد و در ابتدا 3684 واحد افزایش یافت که این روند صعودی تا پایان ساعات معاملات ادامه داشت و در نهایت شاخص کل 13539 واحد افزایش یافت.

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه و نمادهای «فولاد»، «فملی»، «پارسان»، «شاتران»، «رمپنا»، «اخبار»، «شبندر» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

شرایط امروز بازار سرمایه، فرصت ها را برای روند متعادل بازار سرمایه در هفته جاری تقویت می کند. بنابراین می توان انتظار داشت که وضعیت بورس فردا یکشنبه 7 فروردین 1401 متعادل و مثبت باشد.

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه، وضعیت فردای بورس را اینگونه پیش بینی می کند: پیش بینی می شود معاملات فردا کندتر از امروز باشد و حرکت ها منطقی تر باشد. ترسی در بازار وجود ندارد، اما باید اذعان داشت که خودروها پیشتازان اصلی بازار هستند و رفتار معاملاتی بورس را تعیین می کنند. با توجه به اینکه احتمالا فردا و حتی در بازه های زمانی منفی معاملات خودرو کمی هیجان انگیزتر خواهد بود، جا برای اصلاح و قرمز شدن شاخص وجود دارد.

  کاهش نرخ رسمی یورو و 19 ارز

وی در خصوص روند امروز بورس گفت: رفتار امروز بورس منطقی بود. در ابتدا، شیب تند با روند صعودی وجود داشت، اما سپس کندتر و منطقی تر شد. در صنعت خودرو در ابتدای بازار وضعیت بهتر بود اما با پایان یافتن بازار از هیجان این سهم کاسته شد.

وی ادامه داد: امروز صنعت کامپیوتر و نیروگاه ها عملکرد خوبی داشتند و سهم کشاورزی و حمل و نقل و حمل و نقل وضعیت بهتری داشت. بنابراین بیشتر نمادهای این صنایع با سرسبزی همراه بود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: در مجموع در سه روز گذشته سقف جدیدی برای شاخص کل در محدوده یک میلیون و 480 هزار واحد تعیین شده و شاخص هنوز نتوانسته از این محدوده مقاومتی عبور کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید