پیش بینی بورس روز یکشنبه 17 اردیبهشت 1401

لحظه به لحظه با بورس / رشد 8036 واحدی شاخص کل

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، امروز بازار سهام در مسیری متعادل حرکت می کند و رشد معقولی داشته است. در واقع در معاملات امروز شاخص کل و شاخص هم وزن با هم حرکت کردند و وزن یکسانی در معاملات داشتند. به نظر می رسد روند فعلی بازار همچنان ادامه دارد. اما انتظار می رود معاملات فردا کمی تعدیل برای سهامداران باشد و تا پایان معاملات روند بازار در روزهای آینده مشخص شود.

ادامه مطلب

معاملات سهام در اولین روز هفته در حالی به پایان رسید که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با رشد 14 هزار واحدی در محدوده یک میلیون و 543 هزار واحدی قرار گرفت و شاخص هم وزن و فرابورس 3849 واحد افزایش یافت. و به ترتیب 154 واحد. در مجموع امروز بیش از 10 میلیارد سهم در بین معامله گران معامله شد و 160 میلیارد تن پول از افراد حقیقی وارد بازار شد.

علی عصاری کارشناس و فعال بازار سرمایه با نگاهی به روند بورس گفت: رشد 14 هزار واحدی شاخص کل و همچنین 3849 و شاخص وزنی بورس امروز رشد معقولی بازار را نشان داد که وقتی کاهش نمی یابد. بازار به پایان می رسد.»

وی ادامه داد: به طور قطع می توان گفت که پالایشگاه ها در بازار امروز بهترین نتایج را نسبت به سایر صنایع دارند.مواد شیمیایی، متاآنالیز و محصولات غذایی عملکرد خوبی داشته اند. در میان نمادهای حاضر در معاملات امروز، «شستا» تحرکات معقولی را به ثبت رساند و در نهایت با رشد 2.6 درصدی و 698 واحدی با تاثیر مثبت بر شاخص معاملاتی خود به پایان رسید.

  موفقیت تیم نکونام با شکست آهال

این کارشناس بازار سرمایه گفت: در مجموع کل بازار به استثنای خودروها و بانک های متاثر از روند معاملات در مسیر متعادلی حرکت می کند و رشد معقولی داشته است. در واقع در معاملات امروز شاخص کل و شاخص هم وزن با هم حرکت کردند و وزن یکسانی در معاملات داشتند.
وی تصریح کرد: بیشترین ورود پول واقعی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده های نفتی»، «فعالیت های تکمیلی به واسطه های مالی» و «محصولات شیمیایی» است در حالی که نتایج معاملات گروه «فلزات اساسی» است. و “اطلاعات و ارتباطات” او به نفع قانونی به پایان رسید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می رسد روند فعلی بازار ادامه داشته باشد. اما انتظار می رود معاملات فردا کمی تعدیل برای سهامداران باشد و تا پایان معاملات روند بازار در روزهای آینده مشخص شود.

بازار سرمایه در هفته گذشته فراز و نشیب چندانی نداشته است. اکثر سهام بازارهای بزرگ این روزها روند خنثی دارند. به نظر می رسد آنها وارد تعدیل زمانی شده اند و رشد از مارس سال گذشته تا همین اواخر ادامه داشته است. همچنین در شرایط فعلی یک استراحت کوتاه برای سهام ممکن است طبیعی باشد.

امیر توپچی پور ادامه می دهد: البته سهام خرد در روزهای اخیر وضعیت خوبی داشته و شاخص همگن شرایط بهتری نسبت به شاخص کل داشت. تراز بازار پس از رشد قابل قبول در یکی دو ماه اخیر به سهامداران این نوید را می دهد که بازار سهام منطقی خواهد بود و دیگر صف های سنگین و غیرمنطقی برای فروش وجود نخواهد داشت.

  اولین پرس لاستیک هیدرولیک معرفی شد

وی گفت: به نظر می رسد پس از روزها رنج در سهام های شاخص و رشد نمادهای متوسط ​​و کوچک، بازار دوباره خود را برای رشد سهام های شاخص آماده می کند. در این میان گروه پالایشی شپنا و صف سازی شبریز و گروه تقاضای رو به رشد نماد حسابپا نقش ویژه ای در حرکت شاخص کل به سمت اهداف بالاتر خواهند داشت.

توپچی پور می افزاید: می توان به آینده بورس خوش بین بود. تجربه نشان می دهد که بازار سرمایه همواره در میان مدت و بلندمدت سود خوبی برای سهامداران به همراه دارد. علاوه بر این، معمولاً بازار سهام تجربه بهتری نسبت به بازارهای موازی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید