پیش بینی بازار سهام در هفته دوم بهمن ماه

550489 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بازار سهام در هفته گذشته رشد خوبی داشته است. شاخص کل از ابتدای هفته تا سه شنبه وارد کانال 1.3 میلیونی شد. با این حال معاملات روز چهارشنبه با نوساناتی همراه شد و میانگین ساعات معاملاتی وارد محدوده یک میلیون و 721 واحد شد. در آخرین ساعات معاملات زیان خود را جبران کرد. در نهایت در سطح یک میلیون و 301 واحد قرار گرفت.

حمایت دولت از بازار، کاهش نرخ سود و قیمت اخضر می تواند تاثیر مثبتی بر معاملات بازار داشته باشد.

ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بورس گفت: با حمایت سهام بزرگی مانند فولاد و خانواده، بورس هفته خوبی را سپری کرد.

او توضیح می دهد: «معاملات بازار یک الگوریتم نبود. بررسی تراکنش ها نشان از حمایت دارد و نباید به هیچ حمایت منفی نگاه کنیم.

وی با اشاره به قیمت نفت گفت: قیمت نفت در حال افزایش است و انتظار می رود پالایشگاه ها در گزارش های فصلی هفته آینده افزایش قیمت داشته باشند.

وی ادامه می دهد: صعود گروه پالایشی می تواند مستمر باشد. زیرا از نظر فنی موانع حمایت از بازار شکسته شده است.

رئیسی گفت: کاهش ارزش دلار در بازار آزاد نشانه خوش بینی در مذاکرات وین است.

وی گفت: تداوم خوش بینی در گروه های پالایشی و بانکی می تواند هم به نفع صندوق های ثروت کم درآمد و هم به نفع صندوق های ثروت دولتی پالایش شده باشد.

وی در پیش بینی هفته آینده گفت: بازار در هفته آینده بهبود چندانی نخواهد داشت. گروه های پالایشی، بانکی و خودرویی می توانند رهبر باشند.

  راز لباس های بازی پیچیده فاش شد

این کارشناس بازار سرمایه ادامه می دهد: بیشتر صنایع بورسی مستعد رشد هستند. اما خودروها و بانک‌ها می‌توانند از طریق مذاکره به سمت بالا حرکت کنند.

وی گفت: بازار سرمایه در شرایطی است که باید خوش بین باشیم و شاخص آماده حرکت صعودی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید