پیام دیدار بشار اسد با رهبر معظم انقلاب چه بود؟

545677 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای در سفر اخیر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب سیدابراهیم «یکی از ابعاد این سفر به این موضوع برمی گردد که در نهایت در شرایطی که تحت تأثیر برخی حوادث منطقه ای تأثیرات عمیق بحران اوکراین و همزمان با توسعه مناطق پیرامونی ما قرار گرفته است. در غرب آسیا.” او گفت. این در حال حاضر اتفاق می افتد، سفر آقای بشار اسد حامل این پیام است که اولا، روابط تهران و دمشق ممتاز و جدایی ناپذیر است.

امیر عبداللهیان افزود: آنچه در اراده سران دو کشور دیده می شود توسعه و تعمیق روابط است. روابط در ماه های اخیر شکل های مختلفی به خود گرفته است. ما از فضای امنیتی-نظامی که روز به روز در سوریه حاکم بود دور می شویم و فضای کاری همه جانبه برای توسعه اقتصادی، تجاری، گردشگری و همکاری های علمی، فناوری از جمله موضوعاتی است که در دستور کار دو کشور قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

وی در این خصوص افزود: در این راستا مذاکرات مهمی در حضور مقام معظم رهبری انجام شد و تاکید شد که در این زمینه در سطح هر دو رئیس جمهور توافقات بسیار مهمی در این زمینه صورت گرفت و همه موارد دوجانبه و دوجانبه بود. در نظر گرفتن منافع، هم ملت ها و هم هر دو دولت، اقداماتی که باید به طور گسترده در آینده انجام شود.

  این زن پس از 17 سال ماجرای وحشتناک را فاش کرد

وزیر امور خارجه ایران در خصوص این دیدار گفت: آنچه را که مقام معظم رهبری فرمودند فراموش نکنیم که سوریه امروز با سوریه دیروز متفاوت است. امروز سوریه از موقعیت ممتازی در منطقه برخوردار است. اگرچه تحریم های موسوم به «قیصر» در غرب و آمریکا شرایط اقتصادی سختی را برای مردم سوریه ایجاد کرده است، اما مردم سوریه همانطور که از مسیر مقاومت بیرون آمدند توانستند با سربلندی و پیروزی بیرون بیایند. جنگ اقتصادی با سربلندی، سوریه امروز هم در جهان عرب و در جهان اسلام در خط مقدم مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی از جایگاه ویژه و بالایی برخوردار است.

امیر عبداللهیان در پایان گفت: تاکید می کنم آنچه از فضای جلسه امروز (یکشنبه) استخراج و بیرون آمد این بود که امروز مقاومت در قوی ترین و بهترین موقعیت خود قرار دارد و صهیونیست ها در آینده این منطقه. علیرغم اینکه کشورهای کوچکی که به دنبال عادی سازی روابط هستند، خواهند دید که جهان اسلام و منطقه و حتی بسیاری از حاکمان منطقه اجازه نقش آفرینی به صهیونیست های اشغالگر در منطقه را نخواهند داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید