پویان در آب های ترکیه غرق شد؟ / شناگر ماهری بود

چندی پیش خانواده پسر جوانی با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران از قاچاقچیان ترکیه ای به دلیل مرگ پسرشان شکایت کردند. پدر خانواده در مواجهه با بازپرس محمدتگی شعبانی گفت: چندی پیش پسرم به نام پویان به دلیل عدم امکان اقامت قانونی به همراه یکی از اقواممان برای رفتن به اروپا به ترکیه رفت و تصمیم به قاچاق گرفت. او توسط قاچاقچیان کشته شد.

مرد میانسالی که به همراه پویان به ترکیه سفر کرده بود نیز در تحقیقات گفت: با پویان به ترکیه رفتیم و تصمیم گرفتیم برای کار و زندگی به یونان برویم. در ابتدا سعی کردیم به صورت قانونی به یونان برویم اما موفق نشدیم. در ترکیه با مردی آشنا شدیم که به ما پیشنهاد داد غیرقانونی برویم و قاچاق کنیم.

وی ادامه داد: به پیشنهاد یک ترک به شهری رفتیم که با قایق های بادی مسافران را به یونان منتقل می کرد. پول قاچاق پرداخت کردیم. در آنجا هر 12 نفر سوار قایق بادی در رودخانه مریک به مقصد یونان شدند. من و پویان باید سوار آخرین قایق می شدیم. قاچاقچیان می خواستند قایق ما را به داخل آب بیندازند که متوجه پایین بودن قایق شدند و گفتند قایق باید باد شود.

وقتی قاچاقچیان قایق ها را باد می کردند متوجه سر و صدا شدم. من از پویانگ دور بودم و او به قاچاقچیان نزدیک بود.

وی گفت: پس از سر و صدا به آنها نزدیک شدم و پویان را دیدم که شاخه درختی را گرفته و ناگهان به داخل رودخانه می افتد. پویان را با خود برد و بلافاصله با پلیس و اورژانس تماس گرفتیم و جست و جوی نجات او را آغاز کردیم اما در نهایت حدود 24 ساعت بعد جسد پویان از آب بیرون کشیده شد. طبق شکایت ما قاچاقچیان دستگیر شدند و ادعا می کنند پویان تعادل خود را از دست داده و در آب افتاده و غرق شده است اما پویان شناگر حرفه ای بوده و هنگام افتادن در آب غرق نشده است.

  افطار خیابان صفائیه کوم / احمد ظهرابی_ ایسنا

با شکایت این خانواده، تحقیقات به دستور بازپرس شعبه دهم دادگاه کیفری صوفیه آغاز شد. پس از انتقال جسد پسر جوان به ایران، جسد به پزشکی قانونی تحویل داده شد و در معاینات انجام شده علت مرگ جراحات و ضربه شدید به سر اعلام شد. پلیس ترکیه علت مرگ را غرق شدن اعلام کرد.

طبق نظریه پزشکی قانونی، ممکن است پویان به درگیری با قاچاقچیان پرتاب شده باشد و به سرش اصابت کرده باشد. تحقیقات در خصوص مرگ یک پسر 18 ساله توسط بازرسان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید