پوشش برخی از زنان در ایران از لباس مهمانان همایش بدتر است

574110 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، انسیه حزالی در نشست امروز خود با خبرنگاران در کنگره بین المللی زنان تأثیرگذار با بیان اینکه «مایا صباغ» اصلا مهمان ما نبوده است، اظهار داشت: «مایا صباغ» اصلاً مهمان ما نبود. خودشان آمدند ایران، عکس گرفتند و اتفاقاً خودشان در فیلم ها اشاره کردند، امیدوارم دفعه بعد دعوتم کنند.

هزالی: بسیاری از قوانین مردانه نوشته شده است

و ادامه داد: از طرفی در مورد خانم روسی که منتخب ما بودند نیز شایعاتی ایجاد کردند که صحت ندارد و اینها دروغ هایی است که به دلیل تشابه اسامی ایجاد شده و رسانه ای می شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به سوالی درباره نحوه پوشش زنان در کنگره بین المللی زنان تأثیرگذار و مقایسه آن با پوششی که زنان ایرانی در کشور باید رعایت کنند، گفت: برخی مواقع پوشش و پوشش زنان ایرانی برخی از زنان در ایران بدتر از کدی هستند که این مهمان داشتند. همیشه اینطور بوده که کسانی که از خارج می آیند لباس های متفاوت از ایران می پوشند و اینطور نیست که میهمانان خارجی مجبور به پوشیدن لباسی باشند که به عنوان آیین نامه در کشور وضع شده است. آنها در محیط خود زندگی می کنند و شاید این انتظار از آنها نباشد.

هزالی با بیان اینکه برنامه کنگره در سطح ملی و بین المللی به خوبی انجام شد، تصریح کرد: در سطح ملی 31 بانوی تاثیرگذار از استان های مختلف مورد حمایت و تشویق قرار گرفتند و معیارهای گزینش قبلا ذکر شده است. از جمله معیارها، نوع ضربه، کیفیت و کمیت ضربه، شرایط و ویژگی های ناحیه ضربه بود. این شناسایی به روش های مختلفی انجام شده است.

ایرانیان برگزیده در سطح بین المللی فعال و تاثیرگذار بودند

وی با بیان اینکه در سطح بین المللی 700 پرونده از زنان تأثیرگذار در خارج از کشور به دست ما رسید که 70 مورد آن شرایط اولیه را داشتند و از بین آنها قضات خبره هفت مورد شامل سه زن ایرانی و چهار زن خارجی را انتخاب کردند، تصریح کرد: زنان ایرانی برگزیده شدند. فعالیت و نفوذ بین المللی داشت. معیارهای ما برای انتخاب این هفت نفر، علمی، اجتماعی، اقتصادی و کارآفرینی بود، حتی از نظر کلی و خانوادگی، اما بیشتر معیارهای ما فعالیت علمی بود.

خزعلی افزود: سه ایرانی برگزیده در سطح بین المللی خانم ها امام جمعه، سوده غفوری فرد و مژگان زندی هستند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: نیروهای خیر چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی شناسایی شدند و به این معنا نیست که افراد تأثیرگذار دیگری در آن سطح وجود نداشتند، اما تا جایی که نام آنها اعلام شد با این افراد تماس گرفتیم. داوطلبانی که داریم.”

  1000 کیلوگرم شمش طلا در راه بازار

به گفته وی، در سطح کشور 14 هزار نفر با بارگذاری نام در سامانه گوهرشاد یا دیدار با برخی از بانوان تاثیرگذار در جشنواره بانوان ایرانی و ایده دخترانه و یا از طریق امور بانوان استان ها شناسایی شده اند.

معاون صدراعظم در امور زنان هیچ نقشی در تعیین میزان و پرداخت «پاداش» به منتخبان کنگره نداشت.

سطح جوایز بین المللی بسیار بالاتر است

خزعلی درباره مبلغ 20 هزار یورویی اهدایی به متقاضیان بین المللی توضیح داد: جایزه توسط هیات علمی و دبیرخانه علمی کنگره تعیین شد و معاونت امور بانوان نه در میزان جایزه و نه در پرداخت آن نقشی نداشت. . کمیته ای متشکل از معاونت علمی، بنیاد نخبگان و یونسکو منطقه ای جایزه و داوران را تعیین کردند. از طرفی معمولا سطح جوایز بین المللی بسیار بالاتر و بین 150 هزار تا 200 هزار یورو است.

آیا برندگان ایرانی جوایز خود را به صندوق نوآوری و شکوفایی اهدا کردند؟

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی کنگره زنان تأثیرگذار گفت: امسال با توجه به اینکه هنوز این صندوق تشکیل نشده است، اعتبارات و حمایت های خیرین و داوطلبان شامل این صندوق می شود. این صندوق 7 نفر اول کنگره بین المللی حقوق می گیرند. اما همه مهمانان خارجی جایزه خود را به این صندوق واریز کردند تا صرف امور زنان شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برندگان ایرانی نیز جوایز خود را به این صندوق اهدا کردند، گفت: هنوز درباره برندگان داخلی چیزی گفته نشده است.

ضوابط تعیین اعضای منتخب کنگره بین المللی

هزالی درباره معیارهای تعیین منتخبان کنگره بین المللی توضیح داد: معیارهای مختلفی وجود داشت. یکی از این برگزیدگان عالمی است که نکات برجسته ای دارد. دو نفر از این افراد برگزیده جزو یک درصد دانشمندان برتر هستند و توسط معاونت علمی انتخاب شده اند و مقاله داشته اند یا پژوهشگر برتر هستند. این انتخاب ها امتیاز بالاتری نسبت به بقیه داشتند، اما این بدان معنا نیست که مشابه آن هفت انتخاب در کشور و جهان نبود.

به گفته وی، هیئت منصفه کنگره مورد نظر چندین مرحله داوری را گذرانده بودند و طبیعتاً آن داوران باید پاسخگوی منتخبان کنگره باشند.

64 نماینده از 96 کشور در این کنگره شرکت کردند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به سوالی مبنی بر تنوع کشورهایی که نمایندگان آنها در این کنگره حضور داشتند، با بیان اینکه 64 نماینده از 96 کشور در این کنگره شرکت کردند، توضیح داد: طبیعتاً از تعدادی از کشورها که با توجه به رابطه و ظرفیت خود را دعوت کردیم. ما نتوانستیم همه کشورها را دعوت کنیم. از سوی دیگر برخی از زنان تاثیرگذار که برای شرکت در این کنگره تایید شده بودند به ما گفتند که دلمان با شماست و مشتاق شرکت در این کنگره هستیم اما اگر شرکت کنیم منافع ما به خطر می افتد. طبیعتاً در مجامع بین المللی ایران را به خاطر دعوت نکردن ما به کنگره فحاشی کردند و امیدواریم این کشورها در رفتار خود تجدید نظر کنند و اجازه دهند ما هم از آنها دعوت کنیم.

  بایدن در ریاض؛ پوتین در تهران

به گفته خزعلی، تا قبل و بعد از انقلاب اسلامی، چنین کنگره ای در سطح زنان کشور نداشتیم و با برگزاری کنگره بین المللی زنان تأثیرگذار، انحصار و تحریم زنان ایرانی شکست خورد. .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به نظرات زنان خارجی دعوت شده در این کنگره در مورد زنان ایرانی خاطرنشان کرد: آنها چند موضوع را مطرح کردند از جمله اینکه معتقد بودند زنان ایرانی نمی توانند از خانه خارج شوند. رسانه ها گاهی این تصویر سیاه را ایجاد می کردند. حتی زنان خارجی که فعال و آگاه به بازنمایی سیاه نمایی در رسانه ها هستند، وقتی فضای ایران را می دیدند، می گفتند آنچه می بینند و احساس می کنند برتر و فراتر از آن چیزی است که می دانند. همه با نگرش خوب و مثبت نسبت به ایران رفتند و انتظار داشتند که جلسات بعدی را نیز برگزار کنند. حتی در مورد نمایشگاه آثار و دستاوردهای زنان ایرانی هم تعجب می کردند که چگونه زنان ایرانی در شرایط تحریم این دستاوردها را دارند؟

حذف فردی از کنگره به دلیل ارتباطش با قدرت اشتباه بود

وی در مورد اینکه چرا خانم غفوری فرد با توجه به رتبه سیاسی خانواده اش انتخاب شده و به نظر می رسد به خاطر این گرایش سیاسی انتخاب شده اند، تاکید کرد: اگر فردی با شخصیتی رابطه داشته باشد، باید حذف شود؟ آیا برگزیدگان را به دلیل شبهات موجود رها کنیم یا با مقیاس خاصی حرکت کنیم و کاری به شک نداشته باشیم؟ من خودم با این مشکل مواجه بودم و به همین دلیل در جشنواره ها با نام مستعار شرکت می کردم. من نمی خواستم بر اساس نسبت ها قضاوت شوم. هر دو اشتباه هستند. انتخاب یک نفر به دلیل ارتباطش با قدرت یا ترک او بدون دیدن شایستگی هایش به دلیل ارتباطش با قدرت اشتباه است.

هزالی تصریح کرد: خانم غفوری فرد جزو یک درصد برتر است و شاخص های دیگری از جمله مسائل اجتماعی دارد. من در هیئت منصفه نبودم و نمی دانم بر چه اساسی این قضاوت انجام شده است، اما هیچ نسبتی نباید منجر به ترفیع یا تنزل رتبه یک نفر شود.

  درخواست دولت بریتانیا برای جلوگیری از نشت اطلاعات حساس از شهروندان

وی در پاسخ به این سوال که گاهی زنان نخبه ایرانی گلایه می کنند که نمی توانند رزومه خود را ارسال کنند چون نمی دانند کنگره در سطح ملی برگزار شده است، گفت: این اولین وظیفه کنگره بود. برای سال های آینده حتما آنها را شناسایی می کنیم و از رسانه ها می خواهیم که اطلاع رسانی کنند. البته این کنگره از طریق صداوسیما و برخی نهادهای دیگر نیز اطلاع رسانی شد. سایت گوهرشاد را گسترش خواهیم داد تا در سطح بین المللی فعال شود.

هزینه های این کنگره بین وزارتخانه های مختلف تقسیم شد

خزعلی در خصوص هزینه کل برگزاری این کنگره افزود: با توجه به اهداف برگزاری این کارگاه باید گفت که صرف هزینه سرمایه گذاری است زیرا این کارگاه چند وجهی بود و بسیاری از وظایفی که قرار بود بین وزارتخانه ها اجرا شود، در به این ترتیب.. اکثریت هزینه ها تحت یک پروتکل دوجانبه توسط وزارت امور خارجه و وزارت مربوطه پرداخت شده است. در واقع هزینه این کنگره بین وزارتخانه های مختلف تقسیم شد و کار جمعی دولت بود. معاونت زن در این راستا پولی را تخصیص نداد، زیرا ما این بودجه را نداریم و صرفاً با ما توافق بوده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: این همایش در نهایت سادگی و صرفه جویی انجام شد. آنهایی که شاهد آبپاش بودند قبلاً چگونه بودند؟ این ساده لوح ها را ندیدند؟

این کنگره با حضور تعدادی از همسران روسای جمهور برگزار شد و قرار شد همسر رئیس جمهور ایران نیز طبق پروتکل ها با آنها دیداری داشته باشد.

وی در خصوص رزروهای صورت گرفته برای حضور همسر رئیس جمهور در این کنگره نیز با بیان اینکه این سمینار موثر بوده و دشمنان عصبانی هستند، خاطرنشان کرد: دشمنان به دنبال یافتن و افزایش آن هستند. تعدادی از همسران رئیس جمهور در این همایش حضور داشتند و همسر رئیس جمهور ما طبق پروتکل باید با آنها می نشست. شاید چون سابقه چنین چیزی در کشور ما وجود نداشت بیشتر به این موضوع پرداخته شد. از طرفی همسر رئیس جمهور ما دانشمند و فعال مردمی است و طبیعی بود که در این همایش که کاملا علمی و نخبه ای است شرکت کند.

خزعلی درباره علت دعوت از همسران روسای جمهور سابق برخی کشورها نیز توضیح داد: گاهی کار علمی همسران روسای جمهور کشورها حتی پس از پایان دوران شغلی همسر نیز ادامه دارد و این تاثیر باعث ایجاد علاقه در جامعه می شود. در برخی از کشورها، همسران رئیس جمهور بانوی اول هستند، شرایط و ضوابط دارند و تأثیرگذار هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید