پوتین رهبر بدی است!

پوتین رهبر بدی است!

کرملین فهرستی از دارایی های شخصی ولادیمیر پوتین را منتشر کرده است که با تمسخر کاربران اینترنتی مواجه شده است.

بر اساس این فهرست، پوتین صاحب یک آپارتمان به مساحت 77 متر مربع و سه خودروی شخصی است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط کرملین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سال گذشته در مجموع ده میلیون و 200 هزار روبل دریافت کرده است که معادل حدود 114 هزار یورو است.

خبرگزاری آلمانی دویچه وله روز شنبه 16 آوریل به نقل از کرملین گزارش داد که این دریافت عمومی مردی است که بیش از دو دهه بر روسیه حکومت کرده است.

آپارتمان 77 متری پوتین

دارایی های شخصی پوتین شامل یک آپارتمان 77 متری، سه خودرو و یک تراکتور است.

منتقدان می گویند که املاک و مستغلات در روسیه چندین برابر برخی دیگر است و برخی او را یکی از ثروتمندترین افراد جهان می دانند.

دولت ولادیمیر پوتین بارها به فساد متهم شده است و برخی از ناظران می گویند بسیاری از نزدیکان و افراد مورد اعتماد رئیس جمهور روسیه الیگارشی ها و وابستگان افسانه ای روسیه هستند.

پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین در 24 فوریه، ایالات متحده تحریم های شدیدی را علیه شرکت ها و افراد روسی اعمال کرد.

در بسته جدید تحریم ها علیه روسیه در 6 آوریل، ایالات متحده تحریم هایی را علیه چندین بانک بزرگ روسیه، دو دختر ولادیمیر پوتین و دختر و همسر سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعمال کرد.

دو دختر پوتین متهم به پنهان کردن ثروت پدرشان شده اند

یک مقام ارشد آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، به رویترز گفت که کاخ سفید به این نتیجه رسیده است که بستگان و اعضای خانواده پوتین نقش فعالی در مخفی کردن دارایی‌های او بازی می‌کنند و آنها تحریم شده‌اند.

  تنها مشکل ما روسیه است

لیستی که کرملین در فضای مجازی منتشر کرد، با شوخی و تمسخر مواجه شد. برخی از کاربران اینترنتی به افشاگری های الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت پوتین که در زندان است، استناد می کنند.

ناوالنی پرونده های متعددی از فساد در مورد پوتین و اطرافیانش را کشف کرده است. تیمی از همکاران سال گذشته یک مستند دو ساعته درباره کاخ مجلل پوتین در ساحل دریای سیاه ساختند.

اشاره فیلم به پناهگاه ها و پوشش های ساخته شده در ملک این کاخ است که مشخصاً مجهز به تجهیزات حفاظتی مختلفی است.

کاخ میلیارد یورویی پوتین؟

به گفته ناوالنی و همکارانش، این «کاخ پوتین» به تنهایی بیش از یک میلیارد یورو قیمت دارد. کرملین مستند ناوالنی و همکارانش درباره کاخ را مزخرف و دروغ خواند.

در طول سال‌ها، گزارش‌های رسمی مسکو نادرست بوده و برخی از آنها بسیار باورنکردنی به نظر می‌رسند.

به گفته کرملین، پوتین پردرآمدترین سیاستمدار روسیه نیست. بر اساس فهرست کرملین، درآمد وزیر بازرگانی روسیه در سال گذشته حدود 705 میلیون روبل (هفت میلیون و 900 هزار یورو) بوده است.

مسکو مدعی است که بیشترین درآمد سالانه در میان کسانی که در کاخ کرملین کار می کنند متعلق به ولادیمیر مدینسکی، فرستاده ویژه پوتین است که ریاست هیئت روسی برای گفتگو با اوکراین را بر عهده داشت.

کرملین گفت که مدینسکی در سال گذشته 106 میلیون و 700 هزار روبل (معادل 1.2 میلیون یورو) دریافت کرده است.

به گفته نماینده ویژه ولادیمیر پوتین، درآمد سال گذشته بیش از ده برابر و حقوق یکی از وزرای وی نزدیک به هفتاد برابر بیشتر از دریافتی او بود.

  دولت بایدن برخی از تحریم ها علیه ایران را لغو کرده است

دیدگاهتان را بنویسید