پوتین جنگ را باخت

وزیر امور خارجه اتریش گفت که از کارل نمر صدراعظم اتریش خواسته است تا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مسکو دیدار کند تا به رئیس جمهور روسیه بگوید که او “جنگ را از نظر اخلاقی باخت” در حالی که اتحادیه وجود داشت. اروپا در حال بحث درباره چگونگی تحریم نفت روسیه است.

او اولین رهبر غربی خواهد بود که از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه، با پوتین دیدار می کند. در همین حال، هنگامی که آنها در لوکزامبورگ دیدار می کنند، وزرای خارجه اتحادیه اروپا در حال بحث در مورد چگونگی کمک بیشتر به اوکراین هستند، و جو بایدن نیز با نارندرا مودی گفتگو خواهد کرد، جایی که انتظار می رود رئیس جمهور ایالات متحده بر رهبر هند فشار بیاورد تا خرید نفت خام را افزایش ندهد. از روسیه.

الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش گفت که کسی باید حقیقت را به پوتین بگوید. شالنبرگ پیش از دیدار با همتایان خود در اتحادیه اروپا گفت: بین رویارویی با یکدیگر و گفتن حقیقت به او تفاوت وجود دارد: این که رئیس جمهور روسیه عملاً جنگ را باخته است.

او ادامه داد: “باید به نفع او باشد که کسی حقیقت را به او بگوید.” “من فکر می کنم این مهم است و اگر می خواهیم زندگی ها را نجات دهیم، آن را مدیون خودمان هستیم.

نامر گفت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور اوکراین، رهبران اتحادیه اروپا، اورسولا فون در لاین و چارلز میشل، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه را در مورد سفر آنها به مسکو مطلع کرده است. اتریش، یکی از اعضای غیر ناتو، خواستار ایجاد کریدورهای بشردوستانه، آتش بس و تحقیق کامل در مورد جنایات جنگی است.

  استعفا از ولیعهد یا به دنبال تصمیم دادگاه؟

گابریلیوس لندسبرگیس، وزیر خارجه لیتوانی، پس از اینکه سفرهای رهبران برجسته اتحادیه اروپا نتوانست رهبر روسیه را متوقف کند، تمایلی به مذاکره بیشتر با پوتین ندارد. او گفت: «من تلاش های زیادی از سوی بسیاری از رهبران، امانوئل ماکرون، دیده ام تا ببینم آیا آنها می توانند با پوتین صحبت کنند یا خیر. “شخصاً دلیلی ندارم که باور کنم او “پرحرف” است.”

این دیدار زمانی برگزار شد که زلنسکی هشدار داد که نیروهای روسیه به سمت “عملیات بزرگتر” در شرق اوکراین حرکت خواهند کرد. زلنسکی یکشنبه گذشته در ویدئویی روسیه را به تلاش برای فرار از مسئولیت جنایات جنگی متهم کرد.

زلنسکی گفت که با شولتز درباره چگونگی تشدید تحریم ها علیه روسیه گفتگو کرده است و افزود: «خوشحالم که توجه داشته باشم که موضع آلمان اخیراً به نفع اوکراین تغییر کرده است. “به نظر من کاملا منطقی است.”

روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که سیستم های دفاع هوایی اوکراین را در آخر هفته منهدم کرده است که به نظر می رسد تلاش دیگری برای به دست آوردن برتری در هوا و خلع سلاح تسلیحات است که کیف آن را یک حمله پیشگیرانه در شرق توصیف کرد.

آنال بایربوک، وزیر امور خارجه آلمان، گفت: «نشانه‌های گسترده‌ای از جنایات جنگی وجود دارد» و افزود که «دادگاه‌های بین‌المللی باید تصمیم بگیرند که آیا با پوتین برخورد کنند یا خیر».

وزرای اتحادیه اروپا با کریم خان، رئیس دادگاه کیفری بین المللی در لاهه، و ایرینا وندیکتووا، دادستان کل اوکراین که بر حدود 2000 پرونده جنایات جنگی توسط نیروهای اشغالگر روسیه نظارت دارد، دیدار کردند.

  معرفی کامل دولت الکترونیک در اوایل سال 1401

چندین وزیر اذعان کرده‌اند که اتحادیه اروپا تحریم‌های بیشتری را علیه روسیه اعمال می‌کند و بر فروش پرسود نفت تمرکز می‌کند، اگرچه مشخص نیست اروپا با چه سرعتی واردات نفت خام روسیه را کاهش می‌دهد. اتحادیه اروپا از اوت زغال سنگ روسیه را ممنوع کرده است، اما آلمان با تحریم فوری نفت مخالف است.

سیمون کاوانی وزیر امور خارجه ایرلند تأیید کرد که کمیسیون اروپا که مسئول پیشنهاد تحریم‌ها است، «اکنون در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که نفت بخشی از بسته بعدی تحریم‌ها است».

دیدگاهتان را بنویسید