پنج الزام دولت برای حذف ارز ترجیحی/ معاون اول و وزرای دولت روش های مردم را تشریح می کنند

545561 خبر ناگهانی

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز با بیان اینکه موضوع حذف یارانه ها برای اقتصاد کشور به قدری بزرگ بود که هر چقدر هم که در مورد نحوه اجرای آن صحبت و توصیه های کارشناسی شده باشد، گفت: هنوز به حد مطلوب نرسیده است. فرآیند اصلی و حذف یارانه آرد از صنعت و بخش اصناف اولین گام در اجرای این برنامه است.

وی این اقدام را اولین گام در ساماندهی آرد صنعتی دانست و افزود: قاچاق در حوزه آرد بسیار زیاد است و همین مشکل باعث شده تا دولت اقدام به حذف ارز از منطقه کند.

بیشتر بخوانید:

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت قبل از اجرای هوشمند یارانه ارزی جلسات مفصلی با صنوف و اتحادیه ها برگزار کرد و موضوع روشن شد. اما برای مردم مشخص نبود که این ایراد متوجه تیم اطلاع رسانی دولت بوده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است تیم دولت قبل از هر اقدامی نحوه اجرای آن را برای مردم تشریح کند. وزرای ذی ربط، معاون اول وزیر باید به طور کامل در مورد اجرای لغو ارز ترجیحی به مردم اطلاع رسانی می کردند.

میرتاج الدینی گفت: اکنون 10 میلیارد دلار معادل 250 هزار میلیارد دلار برای یارانه بودجه کنار گذاشته ایم. این مبلغ در 6 ماهه اول سال به پایان می رسد و 10 میلیارد دلار دیگر در نیمه دوم سال تزریق می شود.» ورود به بازار 2.5 درصد تورم ایجاد می کند و با آن 10 میلیارد دلار یعنی 25 درصد تورم. برای جامعه، بنابراین لازم است روند حذف ارز ترجیحی دنبال شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای این طرح پنج الزام مهم دارد، گفت: ابتدا باید موضوع به خوبی تبیین و به مردم اطلاع رسانی شود. همچنین آمادگی برای هر مرحله باید کاملا آماده باشد. وفور کالا بخشی دیگر از اجرای طرح است که باید وفور کالا در بازار حفظ شود و مردم دچار کمبود نشوند، نظارت دولت نیز موضوع مهمی است که باید دقیقا بر روی کالاها انجام شود و از این یارانه. ، مابه التفاوت قیمت ها باید به کارت سرپرست خانوار تزریق شود تا در اجرای طرح هوشمند یارانه ها و حذف ارز ترجیحی، جامعه آرامش داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید