پناهندگان جنگ در اوکراین بیشتر از جنگ سوریه!

به گفته کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، در صورت ادامه جنگ در اوکراین، تعداد پناهجویان و پناهجویان به 5 میلیون نفر خواهد رسید.

به گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR)، حداقل 368000 نفر در حال حاضر خانه های خود را در اوکراین ترک کرده اند و در صورت تشدید جنگ، ده ها هزار نفر می توانند بیش از 4.5 میلیون نفر را اضافه کنند. مردم کشور اطلاع رسانی می کنند.

اکثر مردم در حال فرار به یکی از 12 گذرگاه مرزی اوکراین با همسایه لهستانی خود هستند که تا صبح یکشنبه 156000 ورودی داشت. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، دیگران از یکی از 9 گذرگاه مرزی با رومانی یا مجارستان، اسلواکی یا مولداوی عبور می کنند. کسانی که خویشاوندانی در سایر نقاط اروپا دارند سعی می کنند به مقاصد دیگر در اتحادیه اروپا و فراتر از آن بروند.

بیشتر کسانی که وارد می شوند زنان، کودکان و سالمندان هستند. آنها وسایل خود را در کوله پشتی، کیسه های پلاستیکی و چمدان حمل می کنند، کودکان اسباب بازی هایی را در آغوش می گیرند و برخی از حیوانات خانگی زیر بغل آنها هستند. گزارش‌ها از گذرگاه‌های مرزی استقبال گرمی را نشان می‌دهند، زیرا مردم اغلب خسته به آنجا می‌رسند، برخی خوشحال از امنیت و بازگشت با اقوام خود هستند، برخی دیگر نگران آنچه که پشت سر گذاشته‌اند.

بر اساس گزارش داخلی مقامات اتحادیه اروپا، در اکثر مرزها انتظارهای طولانی وجود دارد، از جمله تا 70 ساعت برای عبور از لهستان و حدود 7 ساعت برای ورود به اسلواکی، و بسیاری از آنها مجبورند شب ها در دمای زیر صفر در اتومبیل خود بخوابند.

  یک نفتکش با پرچم ایران وارد آب های ونزوئلا شد

گفته می شود که بازداشت شدگان در حال تلاش برای فرار از کشور هستند که بیشتر به دلیل تاخیر در مرز اوکراین است و مقامات به مردان 18 تا 60 ساله دستور خروج از کشور را داده اند. گفته می شود مقامات لهستان ورود به این کشور را تا حد امکان آسان می کنند. علاقه ملی به پذیرش پناهندگان اوکراینی بسیار زیاد است، عمدتاً به دلیل وجود 1.5 میلیون اوکراینی که قبلاً در لهستان زندگی می کنند و روابط فرهنگی قوی بین مردم.

رسانه‌های لهستانی و آلمانی گزارش می‌دهند که مردان تا حد امکان همسر و فرزندان خود را به مرز نزدیک می‌کنند و گاهی کودکان را به مادران خود یا حتی غریبه‌هایی می‌سپارند که به آنها دستور داده می‌شود تا با اعضای خانواده که در حال حاضر در لهستان هستند ملاقات کنند. کار یا ملاقات با اقوام داده شد. برخی از مردان، قبل از اینکه آنها را در آغوش بگیرند و برای جنگ در اوکراین بازگردند، به دنبال افرادی بودند که بتوانند به آنها اعتماد کنند تا خانواده خود را ایمن نگه دارند.

همچنین مردان زیادی در مرز هستند که خانه های خود را در لهستان و جاهای دیگر ترک کرده اند و منتظر بازگشت به خانه های خود در اوکراین هستند.

وزرای کشور اتحادیه اروپا در مورد چگونگی ارائه کمک های بشردوستانه به اوکراین بحث خواهند کرد. حداقل 17 کشور عضو در حال حاضر تجهیزات پزشکی، چادر و پتو را به دنبال درخواست کیف توسط مکانیسم حفاظت مدنی اتحادیه اروپا در 15 فوریه ارائه کرده اند. در یادداشت داخلی ارسال شده به پایتخت های ملی آمده است: از همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته شده است که به درخواست مقامات اوکراینی به بهترین شکل ممکن پاسخ دهند.

  آیا کاسیانو پرسپولیسی می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید