پلیس به دلیل تنش و درگیری بدنام است

به گزارش مستقل آنلاین، یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: پلیس ابزار امر به معروف و نهی از منکر نیست، اما در حال حاضر هم وسیله ای برای نجیب گرایی و هم درگیری است که باعث می شود پلیس معروف به تنش، برخورد و درگیری».

شهریار حیدری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه پس از اتفاقات اخیر نمایندگان مجلس خواستار ورود نمایندگان مجلس به موضوع گشت ارشاد هستند، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت و گو کرد. آیا مجلس می تواند وارد این موضوع شود؟ وی گفت: مجلس می تواند با وضع قوانین این موضوع را مشخص کند. چون در حال حاضر تمام سازوکار در اختیار دولت است که می تواند جلوی این موضوع را بگیرد یا اجرا کند، اما مجلس هم به نفع نظام و مردم نگاه می کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی یادآور شد: یک شکل قانون در دولت و مجلس گذشته اتفاق افتاد و در دولت جدید اجرا می شود که به نظر من نیاز به بازنگری جدی دارد. بلکه اعتماد ملی را جریحه دار می کند و راه سوء استفاده را برای حرکت های دشمن این نظام و آب و خاک می گشاید تا بهانه و بهانه بیابند. بنابراین به نفع کشور نیست و نیاز به بازنگری جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: مجلس به فکر منافع ملت و کشور است و به هیچ وجه تمایلی ندارد اعتماد مردم و دولت را خدشه دار کند.

  هافبک استقلال به جمع هواداران پیوست

حیدری در مورد اینکه آیا در اعتراضات اخیر افرادی دستگیر شده اند و آیا کمیسیون امنیت ملی در این زمینه دخالت می کند یا خیر، گفت: این موضوع در کمیسیون امنیت قابل ردیابی است، هرچند که بیشتر در صلاحیت های کمیسیون داخلی است. کمیته داخلی را تعیین تکلیف کردند اما به طور کلی آثار امنیتی این موضوع و تبعات آن در کمیته امنیتی قابل بحث است که البته در چند روز اخیر به این موضوع رسیدگی شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطرنشان کرد: آنچه به نفع کشور است و برای کمیسیون امنیت ملی و نمایندگان مهم است قانونی است که از نظر موازین اسلامی قانون خوبی است اما اجرای آن به مقامی مانند پلیس که در آن تخصص دارد. او خوب یا بد نمی کند زیرا ابزار لازم برای انجام آن را ندارد و این اشتباه بزرگی است که برای آن انجام شده است.

وی ادامه داد: پلیس ابزار امر به معروف و نهی از منکر نیست، پلیس وسیله تامین امنیت عمومی است و در برخی موارد با ابزاری که در اختیار دارد اوضاع را کنترل می کند، اما در حال حاضر هم مسبب و هم عامل است. مرتکب، دستور با آنهاست.» این همان تنش و درگیری و درگیری است که در حال وقوع است، بنابراین بهتر است این قانون تغییر کند زیرا اجرای این قانون به نفع کشور نیست و فقط تنش بین مردم و پلیس و در نهایت باعث بدرفتاری با مخالفان و مخالفان در آن سوی مرزها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید