پلمب ساختمان های خطرناک در دستور کار شهرداری

563936 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، قدرت الله محمدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه طبق گفته اعضای شورای شهر تهران باید فهرست 129 ساختمان خطرناک تهران در هفته های اخیر اعلام می شد، گفت: این مشکل از کجا آمده است، ما هستیم. در این زمینه کار می کنیم و اکنون در حال انجام آن هستیم.

ادامه مطلب

وی در ادامه با بیان اینکه حتی شورای شهر تهران نیز با اعلام نام ساختمان های خطرناک مخالف است، ادامه داد: در صحن شورا نیز اعلام کردم که اگر مالکان این ساختمان ها تا 2، 3 ماه آینده نسبت به ایمن سازی و پیشبرد این امر اقدام نکنند. هدف در غیر این صورت اسامی آنها را اعلام خواهیم کرد. البته تعدادی هم برای ایمن سازی آمده بودند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در پاسخ به این سوال که چه تعداد از مالکان ۱۲۹ ساختمان خطرناک درخواست ایمن سازی داده اند، گفت: ایمن سازی ساختمان ها زمان زیادی می برد و ایمن سازی ۵ تا ۶ ساختمان آغاز شده و کار همچنان ادامه دارد.

وی افزود: اگر سایر مالکان ساختمان های خطرناک تا دو یا سه ماه آینده اقداماتی برای ایمن سازی انجام ندهند، اسامی آنها را اعلام می کنیم و انشالله تا پایان سال ایمن سازی انجام می شود. هفته گذشته برای ایمن سازی 17 ساختمان با دادستان وارد مذاکره شدیم.

محمدی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از 129 ساختمان خطرناک دولتی و خصوصی هستند، گفت: این ساختمان ها دولتی، خصوصی و نیمه دولتی هستند و برای خدمات، بهداشت و درمان، تجارت و … استفاده می شوند. البته تعداد ساختمان های دولتی خطرناک کم و ساختمان های نیمه کاره زیاد است و ما ساختمان های دولتی را در اولویت قرار داده ایم و باید زودتر کار را انجام دهند.

  جوان متاهل اسیر عشق قدیمی اش بود/ میترا تسلیم نشد!

وی تاکید کرد: اگر مالکان ساختمان های غیر ایمن ساختمان های خود را ایمن نکنند در دادگاه پلمب می کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید