پشه های مرده را از طریق پست برای ما ارسال کنید

اگر برای کسی پشه مرده بفرستید، احتمالاً خوشحال نخواهند شد و از شما تشکر خواهند کرد. اما دن پچ، حشره شناس کانادایی، یکی از آنها نیست و معتقد است که هر پشه مرده در واقع اطلاعات ارزشمندی است که به او کمک می کند تا تحقیقات خود را در مورد اثرات زیست محیطی تغییرات آب و هوایی انجام دهد.

او مدیر انجمن حشره شناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا است و می خواهد دقیقا بداند گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوایی چگونه بر وضعیت مهاجرت پشه ها و ورود آنها به زیستگاه های جدید تأثیر گذاشته است.

قبلاً نشان داده شده است که با افزایش دما مهاجرت پشه ها به شمال را افزایش می دهد. به عنوان مثال، نقشه ای از حرکت پشه ها در مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد که تعداد گونه های پشه مهاجم به نام “ببر” از سال گذشته به طور قابل توجهی در اسپانیا افزایش یافته است.

دکتر پچ به روزنامه کانادایی North Shore گفت: “اگر تابستان امسال حشره ای را بکشید، آن را در پاکتی قرار دهید و برای من پست کنید.”

البته این درخواست فقط برای کسانی است که در بریتیش کلمبیا و منطقه یوکان کانادا زندگی می کنند.

تحقیقات نشان می دهد که در حال حاضر حدود 50 گونه پشه در بریتیش کلمبیا وجود دارد و احتمالاً حداقل 6 گونه پشه دیگر در این استان وجود دارد که می تواند بیماری های مختلفی از جمله ویروس نیل غربی (ویروس نیل غربی) را منتقل کند. پشه ها و بسیاری از مبتلایان. هیچ علامتی ندارند (اما برخی ممکن است علائمی مانند تب، ضعف عضلانی و حتی تشنج داشته باشند).

  آتش سوزی کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد/ ۷۲ مصدوم

چرا تغییرات آب و هوایی پشه ها را به شمال می فرستد؟

از آنجایی که گرم شدن کره زمین باعث افزایش دما می شود، آب و هوای گرم و مرطوب در مناطق شمالی جهان پشه ها را به سمت این مناطق جذب می کند، به ویژه در مکان هایی که قبلاً بسیار سرد و خشک بودند و پشه ها نمی توانند زندگی کنند.

در بریتیش کلمبیا، تغییرات آب و هوایی باعث شده است که برف در دامنه کوه ها سریعتر آب شود، سیلاب های مکرر در دره های سیل زده و محیطی جذاب برای پشه های ماده برای تخم گذاری ایجاد شده است.

به این ترتیب نه تنها جمعیت پشه ها در این مناطق افزایش می یابد، بلکه بیماری های کشنده جدیدی نیز در این مناطق ظهور می کند. بیماری هایی که قبلا به دلیل سردی هوا نادر بودند.

دکتر پچ گفت: اگرچه در حال حاضر هیچ دلیلی برای نگرانی در بسیاری از این مناطق وجود ندارد، اما ممکن است وضعیت به تدریج تغییر کند و طی 40 یا 50 سال آینده شاهد ظهور بیماری های جدیدی در این مناطق باشیم، مانند ویروس نیل غربی. . .

مطالعه دیگری نشان داد که تا سال 2100، پشه های تب زرد و همچنین حشرات ناقل بیماری هایی مانند ویروس دنگی، آنسفالیت ژاپنی و زیکا ممکن است در بسیاری از مناطق ایالات متحده و کانادا گسترش یافته باشند.

با این حال، دکتر پچ تاکید می کند که درخواست او برای ارسال پشه های مرده برای آزمایش DNA به معنای دعوت از همه برای شکار و کشتن پشه ها نیست. زیرا این موجودات کوچک نقش حیاتی در اکوسیستم نیز دارند. به ویژه با کمک به گرده افشانی گیاهان، تهیه غذای پرندگان و غنی سازی خاک.

  قتل مسلحانه یکی از اعضای ستاد اقامه نماز چابهار

نحوه شرکت در پروژه Dr. پچ؟

اگر در بریتیش کلمبیا یا منطقه یوکان کانادا زندگی می کنید، دفعه بعد که صدای پشه را شنیدید و با یک ضربه آن را کشتید، حشره مرده را روی کاغذ بگذارید و به آدرس زیر بفرستید:

از فروشندگان خواسته شد با استفاده از برنامه هایی مانند Google Maps، تاریخ مشاهده و کشته شدن پشه و همچنین طول و عرض جغرافیایی را بیابند و یادداشتی برای ایجاد پایگاه داده دقیق تر ارسال کنند.

دکتر پچ پس از دریافت پشه ها و تجزیه و تحلیل “DNA” آنها در آزمایشگاه، قول داد که نتایج را برای فرستندگان پاکت نامه ها ارسال کند./یورونیوز

دیدگاهتان را بنویسید