پشت آمبولانس نروید جریمه می شوید

سرهنگ عینولا جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور در نشست خبری با بیان اینکه رانندگی و تعقیب و گریز آمبولانس ممنوع است، گفت: دستور کار این است.

وی افزود: همانطور که سردار هادیانفر رئیس پلیس راهور روز گذشته تاکید کرد خودروهای پشت آمبولانس تحمیل می شوند.

جهانی گفت: سیستم آمبولانسی این سیستم را در عقب خودرو نصب کرده تا پلاک خودروهای پشت آمبولانس را کنترل کند.

وی گفت: ما خودروهای آتش نشانی و سایر آمبولانس ها را برای استفاده از این سیستم پیشنهاد می کنیم. پس از رصد پلاک این خودروها، اطلاعات به پلیس گزارش و این خودروها تحمیل خواهند شد.»

سرهنگ جهانی ادامه داد: تعقیب و گریز و رفت و آمد پشت آمبولانس ها علاوه بر بد و اشتباه بودن می تواند باعث بروز تصادفات زنجیره ای شود.

وی گفت: البته سرعت مجاز در جاده های شهری 50 کیلومتر است اما در برخی موارد آمبولانس ها می توانند با سرعت بالاتری برای انتقال بیمار به بیمارستان حرکت کنند. رانندگانی که تعقیب می کنند و پشت آمبولانس حرکت می کنند با همان سرعت حرکت می کنند. به عنوان آمبولانس به دلیل سرعت غیرمجاز جریمه می شوند و نمره منفی می گیرند.

اجرای طرح امداد و نجات آمبولانس

معاون اجتماعی پلیس راهور با اشاره به پروژه کوچه نجات گفت: سال گذشته سردار هادیانفر از تمامی مجموعه های راهور خواست تا برای امدادرسانی آمبولانس ها و خودروهای آتش نشانی در ترافیک سنگین چاره اندیشی کنند. با توجه به اینکه تردد آمبولانس ها از خط سرعت معمول است اما در اکثر موارد امکان بازکردن مسیر برای این خودروها در لاین سرعت وجود ندارد.

  افزایش 70 درصدی تولید بلوک آلومینیومی

سرهنگ جهانی گفت: به همین دلیل طرحی به نام «کوچه نجات» تدوین کرده ایم، یعنی خودروهای خط سه باید به سمت چپ و خودروهای خط دوم به سمت راست کج شوند. به همان نام کوچه نجات باز می شود و آمبولانس ها از آن عبور می کنند.

وی در پایان به طرح روابط فرهنگ ترافیک اشاره کرد و گفت: این طرح مانند پروژه های مختلف پلیس است با این تفاوت که این بار به دلیل ارتباط بسیار زیاد آنها با جامعه به سراغ مدیران روابط عمومی سازمان های مختلف رفتیم تا فرهنگ جاده ای را نهادینه کنیم. “بیا انتخاب کنیم

دیدگاهتان را بنویسید