پزشکی قانونی نسبت به افزایش گازگرفتگی در فصل سرما هشدار داد

529755 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مهدی فروزش گفت: در سال 1396 و بر اساس آمار پزشکی قانونی، 168 نفر و سال گذشته 1400، 136 نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در تهران جان خود را از دست دادند. این رقم نسبت به سال 2018 19 درصد کاهش داشته است و امیدواریم این روند نزولی در سال جاری نیز ادامه داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران افزود: استفاده از گاز و وسایل گرمایشی بدون دودکش، نقص در دودکش و نشت گاز به فضای نشیمن، استفاده از وسایل پخت و پز برای گرمایش و نبود تهویه مناسب محیطی از جمله موارد است. مهمترین عوامل تولید و تجمع گاز CO در منازل و اماکن تجاری و اداری می باشد.

وی با بیان اینکه آمار قربانیان گازگرفتگی در فصل سرما افزایش می یابد، ادامه داد: شهروندان به هیچ وجه برای تامین گرما در منازل و محل کار خود متوسل نشوند و با رعایت اصول ایمنی از کارشناسان کمک بگیرند. همچنین در صورت استفاده از دستگاه های مولد حرارت با دودکش، دودکش ها باید بررسی شوند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه مسدود شدن دودکش ها در دیوار یکی از عوامل مهم مسمومیت و گازگرفتگی و به خطر انداختن جان افراد است، گفت: با توجه به اینکه گاز CO بی بو و مزه است، فرد این کار را نمی کند. متوجه گاز مونوکسید کربن می شود، اما از طرفی باعث سردرد، حالت تهوع، سرفه خشک، کسالت و علائم عمومی سرماخوردگی در فرد می شود. این علائم در کودکان شامل حالت تهوع، استفراغ، گیجی و خواب آلودگی است و در برخی موارد با از دست دادن هوشیاری و تشنج همراه است.

  پول های بهنوش بختیاری جمع آوری شد + عکس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید