پرسپولیس و یک پرونده پیچیده دیگر; قرارداد عجیبی که از بین رفته است!

چند روز پیش باشگاه پرسپولیس از عقد قرارداد با یکی از اپراتورهای تلفن همراه به عنوان حامی اصلی این باشگاه خبر داد. این در حالی است که از ابتدای فصل این همکاری قطعی شد اما به دلیل یک مانع بزرگ این قرارداد رسمی و رسانه ای نشد. بزرگترین مانع رسمی شدن این قرارداد همکاری پرسپولیس با شرکت ایده پویان مج بود، چرا که این شرکت در زمان مدیرعاملی مجید صدری در پرسپولیس به عنوان دلال با این باشگاه قرارداد بسته بود و این قرارداد هم اکنون در حال انجام است. کاغذ، اما همکاری رسمی بین طرفین صورت نمی گیرد.

چندی پیش نوشتیم که قرارداد پرسپولیس با کارگزاری مشکلات حقوقی زیادی دارد، از جمله اینکه در این قرارداد هیچ تضمینی در مورد نحوه پرداخت از سوی کارگزار دریافت نشد و همین مشکل پرسپولیس را با چالش بزرگی مواجه کرد. موضوع دیگری که باعث ابهامات زیادی در این معاهده می شود، تک امضای آن است. چون صدری به عنوان رئیس باشگاه و یکی از اعضای هیئت مدیره این قرارداد را به تنهایی امضا کرد در حالی که این قرارداد را باید دو نفر امضا می کردند اما صدری به جای دو نفر این قرارداد را به تنهایی امضا کرد که عجیب است!

موضوع دیگری که در این قرارداد مشکوک بود این است که کارگزاری قول داده بود برای یک فصل 630 میلیارد تومان به پرسپولیس پرداخت کند، اما مبلغی که این باشگاه تاکنون به پرسپولیس پرداخت کرده تنها 75 میلیارد تومان است، در حالی که این شرکت مجبور به پرداخت این مبلغ شده است. پرداخت حدود 9 برابر این مبلغ به پرسپولیس، چون تضمینی در روش پرداخت وجود نداشت، باشگاه پرسپولیس نتوانست مطالبات خود را دریافت کند. همین موضوع باشگاه پرسپولیس را بر آن داشته تا درخواست فسخ این قرارداد را داشته باشد و موضوع در دادگاه پیگیری شود.

  دومین همایش ریخته گری مستمر و تولید فولاد شرکت فولاد هرمزگان

در شرایط فعلی باشگاه پرسپولیس مشکلات مالی زیادی دارد. مشکلی که باعث شد پرسپولیس با ایرانسل دیر به توافق برسد و حتی دیر وساطت کند همین قرارداد با ایده پویان ماج بود چرا که طبق قرارداد پرسپولیس به ازای هر درآمدی که به دست می آورد باید درصدی را به دلال بپردازد و این باشگاه علاقه مند به ادامه قرارداد است. همکاری .دلال ندارد به همین دلیل این موضوع به تعویق افتاده است. در زمانی که صدری سرپرست باشگاه پرسپولیس از رقم جذاب 630 میلیارد تومانی صحبت می کرد، مشخص بود که چنین اتفاقی ممکن نیست و حالا این قرارداد سه ساله احتمالا پرونده جدیدی برای این موضوع باز خواهد کرد. باشگاه در دادگاه شاید باشگاه پرسپولیس در این پرونده به عنوان شاکی ظاهر شود، اما نکته اینجاست که کارگزاری نیز حق و حقوق خود را خواهد داشت که بر اساس آن به کار خود ادامه می دهد.

در این میان، بد نیست اشاره کنیم که مدیران باشگاه پرسپولیس قراردادهایی امضا کرده اند که عواقب آن چندین فصل گریبانگیر این باشگاه شده است و به نظر می رسد این پرونده نیز سرنوشتی مشابه داشته باشد. چون بهنام پورهاری کیش در سال 1392 ایجنت پرسپولیس شد اما در همان زمان که این شرکت حدود 20 میلیارد تومان به پرسپولیس پرداخت کرده بود، قرارداد توسط حمیدرضا سیاسی مدیرعامل وقت پرسپولیس فسخ شد و این انتقال هرگز انجام نشد. مشخص نشده. در این بین سوالی که وجود دارد این است که برای جلوگیری از اتلاف بیت المال، دستگاه های نظارتی بر کار مدیرانی که ورزش به ویژه فوتبال برایشان حیاط خلوت شده است نظارت کنند تا همچنان در راس باشند. کارشان در روزهای بیکاری یا بازنشستگی دارند و علاوه بر این مزد و مزایا به بودجه بیت المال هم ضربه می زنند.

  همکاری محققان دانشگاه آزاد با مالزی در زمینه تولید ربات های صنعتی

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید