پرسپولیس مهاجم نداشت اما بازی تهاجمی انجام داد

556948 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، پرسپولیس در غیاب دو مهاجم خارجی خود دربی 99 را از دست داد و قطعا حاشیه رفتن لوکادیا از ایران در عملکرد قرمزپوشان تاثیرگذار بود. با این حال گلسیانی توانست با دو گل یحیی فشار را از روی زمین بردارد و دوباره تیمش را پیش بیاندازد.

یحیی گل محمدی در نشست خبری پس از دیدار پرسپولیس مقابل استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر در همین رابطه گفت: در مجموع دربی جذابی بود و هرکسی بازی را دید لذت برد. نیمه اول برای ما بود. بازی را مدیریت کردیم و گل خوبی زدیم. متأسفانه به دلیل بی دقتی و عدم سخت گیری، گل اول را پذیرفتیم که مشکوک به کمین بود. باز هم کارشناسان می توانند صحبت کنند. فکر کنم یه کمین بود

ادامه مطلب

وی افزود: در نیمه اول می توانستیم گل دوم را بزنیم اما این فرصت را از دست دادیم. در ابتدای نیمه دوم باز هم گل خوردیم که انتقالی بود و باید موقعیت یابی بهتری انجام می دادیم. بعد از گل توانستیم بازی را به خوبی مدیریت کنیم و به محوطه جریمه حریف پاس بدهیم. از ارسال و توقف هم موقعیت های خوبی داشتیم. خدا را شکر که گل تساوی را به ثمر رساندیم.

گل محمدی با بیان اینکه در مجموع فکر می کنم می توانستیم دربی را ببریم، گفت: بازیکنانم زحمت کشیدند و انرژی گذاشتند. شاهد بازی هجومی بودیم. تیم ما واقعا مستحق برد بود.

وی افزود: از آنها بسیار تشکر می کنم و امیدوارم در مسابقات بعدی پیروز شویم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از ترکیب تیمش در این دیدار راضی است و با توجه به غیبت لوکادیا و مصدومیت دیاباته این ترکیب را برای بازی بعدی انتخاب خواهد کرد؟ وی گفت: غیبت لوکادیا غیرقابل پیش بینی بود. شیخ دیاباته هم مصدوم شد و ما دو مهاجم متخصص خود را نداشتیم. امروز طوری بازی کردیم که غیبت این دو بازیکن محسوس نبود. یک بازی هجومی انجام دادیم. فوتبالیست هایی که در خط حمله بازی می کردند موقعیت خوبی داشتند. ما از بازیکنان تهاجمی یا چهار جلویی انتظار داریم که ترکیب شوند و موقعیت ایجاد کنند. این کاری است که مهاجمان انجام می دهند. تیم ما امروز کار بزرگی انجام داد.

  رشد صادرات به کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: هر وقت به زمین حریف رفتیم موفق شدیم از خط دفاعی این تیم عبور کنیم. شاید مهاجمی متخصص نداشتیم که پاس ها را بزند اما در حمله توانستیم موقعیت ایجاد کنیم.

گل محمدی درباره مدافعی که در غیاب مهاجمان گل می زند و چه راهکاری برای روزهای آینده دارد؟ وی گفت: باید این روند را ادامه دهیم. اگر بخواهیم فکر کنیم که دو مهاجم ما مال خودمان نیستند، فکر می کنم چند بازی آینده را باختیم. کار سختی است و داشتن یک مهاجم خوب که آقای گل لیگ باشد بسیار مهم بود. دیابت نیز به خوبی کار می کند. حضور این دو مهاجم به سیستم هجومی ما کمک می کند اما سعی می کنیم با تمرین بیشتر و ایجاد موقعیت های بیشتر این خلاء را پر کنیم. هیچ کار خاصی نمی توانیم بکنیم جز تمرکز روی بازی ها و تمرین بهتر و بیشتر.

او از این می گوید که رفتن لوکادیا در آستانه دربی همه را ناامید کرد و آیا او به ایران برمی گردد؟ گفت: نمی دانم می خواهد برگردد یا نه. لوکادیا داربی را از دست داد. شاید این مسابقه سرنوشت قهرمانی را مشخص کند. نمیدونم برمیگرده یا نه نمی دانم بازگشت او برای تیم مفید است یا نه. وقتی یک بازیکن هجومی را در بهترین و سخت ترین شرایط از دست بدهید، برای او (لوکادیا) و تیم سخت می شود. بازیکنان و هواداران چگونه می توانند با این مشکل کنار بیایند؟ در نهایت این دیدار برای تیم ما تعیین کننده بود.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که اگر لوکادیا نیاید چه برنامه ای برای خط حمله دارد و بازیکن خارجی می گیرد یا داخلی؟ گفت: ابتدا باید تکلیف لوکادیا مشخص شود. باید ببینیم او چه می کند. باید صبر کنیم. الان نمیتونم جواب دقیقی بدم اگر به ایران نیاید باید این پست را در نقل و انتقالات تقویت کنیم. دو روز پیش این اتفاق افتاد و آنقدر درگیر دربی بودیم که به این مسائل (مهاجم داخلی یا خارجی) فکر نکردیم. باید ببینیم لوکادیا چه تصمیمی خواهد گرفت. در حال حاضر چیز زیادی برای گفتن ندارم.

  قیمت میوه و تره بار سه شنبه 28 مهر 1401

وی در پاسخ به این سوال که آیا شهریار مقانلو در برنامه های نقل و انتقالاتی تیمش قرار دارد؟ وی گفت: زمانی که به نقل و انتقالات نزدیک می شویم، نام بازیکنان مطرح می شود که صحت ندارد. صحبت در مورد یک مهاجم دیگر غیرحرفه ای است. زمانی که نقل و انتقالات شروع شد می توانیم در این مورد صحبت کنیم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به اینکه برنامه این تیم برای عیسی آل کثیر چیست و می تواند جای لوکادیا و دیاباته را بگیرد؟ وی گفت: آل کثیر آمادگی بازی را ندارد و شش ماه از مصدومیتش نگذشته است. اگر بخواهد تیم را بسازد حداقل دو ماه دیگر طول می کشد و باید تمرینات فشرده ای را پشت سر بگذارد. او دوره مقدماتی را سپری نکرده است و در روزهای آینده با او جلسه خواهیم داشت. آرزوی من این بود که او در کنار تیم ما باشد. همچنان بین دو طرف قرارداد وجود دارد و قصد عیسی برای ماندن در این تیم است.

او از کمبود هوادار در این مسابقه و نداشتن داربی در حال و هوای همیشگی خود می گوید و چگونه با آن کنار آمد؟ وی گفت: کمبود تماشاگر ضربه بزرگی به فوتبال ما وارد می کند. نمی دانیم این مشکل تا کی ادامه خواهد داشت. قبل از دربی اعلام شده بود که این دیدار با تماشاگر برگزار می شود. همه از این بابت خوشحال بودیم. دلمون براشون تنگ شده ای کاش می توانستیم این بازی خوب را جلوی هواداران انجام دهیم. به هر حال یک سری تصمیمات گرفته می شود که نه فدراسیون درگیر آن است و نه سازمان لیگ.

  چه کسی به کردها در پاریس حمله کرد؟

و افزود: این تصمیمات از بالا گرفته می شود و ما نمی دانیم. نمی دانم چه زمانی درهای ورزشگاه به روی هواداران باز می شود. فوتبال برای هواداران است و بدون هوادار فوتبال هیچ لطف و سلیقه ای ندارد. امیدوارم در همه موارد تصمیماتی گرفته شود که تیم ها از حضور تماشاگران و هواداران استفاده کنند. این موضوع در بحث درآمدزایی نیز اهمیت دارد. متاسفانه شور و نشاطی در ورزشگاه وجود ندارد. درهای ورزشگاه در سراسر جهان باز است. هنوز تصمیمات لازم در اینجا گرفته نشده است و نمی دانیم چه برنامه هایی برای آینده داریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید