پرسپولیس با این بازیکنان قهرمان می شود

بازیکن سابق سره پوشان گفت: اگر پرسپولیس بتواند یک مهاجم جذب کند خیلی خوب است اما اگر این اتفاق نیفتد این تیم می تواند با همین بازیکنان قهرمان شود.

سهراب عثیری درباره عملکرد شاگردان یحیی گل محمدی در نیم فصل اول لیگ برتر که با برتری آنها به پایان رسید، گفت: پرسپولیس در نیم فصل اول بازی خوبی را ارائه کرد و امتیازات خوبی را جمع آوری کرد. این تیم نسبت به سال های گذشته شاداب تر و بهتر بازی کرد و شایسته نیم فصل اول بود. این اتفاق در شرایطی هم افتاد که تیم در ابتدای فصل دستخوش تغییرات زیادی شد و بازیکنان باکیفیتی وارد تیم شدند که کمک زیادی به تیم کردند.

وی ادامه داد: اکثر بازیکنان تازه وارد بودند به جز بیرانوند و رفیعی که پیش از این تجربه بازی در پرسپولیس را داشتند. به این ترتیب بازیکنان جدید در نیم فصل به نوعی در تیم جا افتاده اند و توانمندی بیشتری دارند و در نیم فصل شاهد عملکرد بهتری از آنها خواهیم بود. در این شرایط و مشکلاتی که گریبانگیر باشگاه شده است، ارزیابی مثبتی از کادرفنی و بازیکنان در نیم فصل دارم. ماجرای لوکادیا اتفاق افتاد، لیگ به دلیل جام جهانی دو ماه تعطیل شد و دیاباته هم مصدوم شد.

اعتزیری با اشاره به جدایی لوکادیا و خروج ایران بر خلاف معاهده آن، تاکید کرد: ما در مورد لوکادیا زیاد صحبت کرده ایم و بحث کرده ایم. باشگاه پرسپولیس آنقدر بزرگ است که نام لوکادیا را ندارد. ما بیش از توانایی هایش به او دادیم، اما این خیلی مهم نیست. ما بازیکنان خیلی خوبی داریم. مخصوصا بچه های آکادمی ما خیلی با کیفیت و عالی هستند. دیدیم که محمد عمری یا سینا اسدبیگی بدون هیچ ادعایی وارد کار شدند، اینها جوانانی هستند که دنبال نام هستند، خوشبختانه ما استعدادهای خوبی داریم که می توانند شرایط را به نفع تیم تغییر دهند.

  قهرمانی آبی با رکورد تاریخی

وی درباره بازگشت عیسی آل کثیر گفت: او یک سال است که از مسابقات دور بوده و نمی دانم شرایط بدنی او چگونه است. او قبلاً نشان داده که بازیکن با کیفیت و خوبی است. ما در نیم فصل فرصت داریم بازیکن جذب کنیم، اگر بتوانیم با توجه به بازی های باقی مانده لیگ و جام حذفی بازیکن اضافه کنیم که خوب است، اگر نه می توانیم با همان بازیکنان به کار ادامه دهیم اما نیم فصل اول را سپری می کنم. فصل را با آنها ادامه دادیم و نتیجه گرفتیم. به همین دلیل حتی اگر بازیکن جدیدی به تیم اضافه نشود، می توانیم در پایان فصل نیم فصل اول را تکرار کنیم.

این پیشکسوت در مورد دیگر مدعیان لیگ امسال خاطرنشان کرد: اکنون تیم هایی که سرمایه گذاری کرده اند مستقر شده اند و نیم فصل دوم برای همه تیم ها سخت تر است. تراکتوری که تیم قدرتمندی به نمایش گذاشت و با مربی خارجی با کیفیت و زیبا بازی کرد. استقلال که همیشه تیم بزرگی بوده، گل گهر و فولاد هم مدعی هستند. امیدوارم در نیم فصل دوم اتفاق خوبی بیفتد و تماشاگران به ورزشگاه ها برگردند. این مشکل کیفیت بازی ها را تحت تاثیر قرار می دهد و نیم فصل جذابی را شاهد خواهیم بود.

عصاتی درباره وضعیت نامعلوم روی نیمکت تیم ملی گفت: هنوز زمان برای تصمیم گیری در این مورد باقی است اما به نظرم خوب است که سرمربی جدید زمانی معرفی شود که فرصت نگاهی به لیگ داشته باشد تا خوب ها را شناسایی کند. بازیکنان نظرات مختلفی وجود دارد که سرمربی تیم ملی چه خارجی باشد چه بومی، باید یک اعتماد مغزی کرد و همه جوانب را در نظر گرفت. ما جزو قدیمی ترین تیم های جام جهانی بودیم و سرمربی تیم ملی زمانی باید انتخاب شود که بتواند بازیکنان مستعد و جوانی پیدا کند و تیم ملی را توسعه دهد. سرمربی جدید باید بتواند به جای ترتیب دادن بازی دوستانه با بحرین و ازبکستان، بازی های دوستانه با کیفیتی انجام دهد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی گفت: امروزه همه دنیا به دنبال مربیان جوانی هستند که انرژی لازم برای کار را داشته باشند. بایرن مونیخ این مربی 34-35 ساله را به خدمت گرفت تا این انرژی را به بازیکنانش منتقل کند و هزینه های موجود در تیم را جبران کند. باید آنها را در دستور کار قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید