پرداخت 91 میلیون تن به خبرنگاران بابت تخلفات بورسی

562533 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، پارچینی گفت: در پایان سال 98 سامانه ای به نام دیده بان سلامت بازار در سایت بورس با رویکرد نظارت بر افراد به عنوان ناظر بیرونی بازار سرمایه طراحی شد که در آن به افشاگران پاداش داده می شود. “

به گفته وی، بر اساس مصوبه شورای عالی بورس از سال 98 مقرر شد 10 تا 30 درصد جرایم تخلفات بازار به عنوان پاداش از منابع سازمان بورس پرداخت شود.

بیشتر بخوانید:

سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: حفظ هویت فرستنده در اولویت است. حدود 900 مورد در سامانه رصد بازار سرمایه به ثبت رسیده است که 60 مورد از آنها دارای ناهنجاری عمده است. دو پرونده اخیرا مختومه شده است و با تایید هیات مدیره سازمان بورس، حداکثر پاداش به افرادی که این دو تخلف را اعلام کرده اند تعلق می گیرد. تاکنون یک پرونده 61 میلیون تومان و دیگری 30 میلیون تومان پرداخت کرده است.

حمید حسن آبادی، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار، 29 اردیبهشت ماه سال گذشته گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار، توسعه و اجرای سامانه پایش سلامت بازار سرمایه (سوت بانوان) را در دستور کار قرار داده است که این امر ادامه دارد. به dideban.seo .ir می توان استفاده کرد. شهروندان می توانند به صورت ناشناس و ناشناس نسبت به ثبت تخلف در این سامانه اقدام کنند.

انتهای پیام/

  افزایش ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال -

دیدگاهتان را بنویسید