پرداخت 88 درصد مطالبات به تولیدکنندگان گندم

570087 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، علی کولی ایمانی اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون 7 میلیون و 693 هزار تن گندم خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 57.5 درصد افزایش داشته است.

به گفته وی، با توجه به پرداخت 5 هزار میلیارد تومانی گندم در 2 روز گذشته، 88 درصد از مطالبات تولیدکنندگان گندم پرداخت شده است. همچنین هفته آینده 5 هزار میلیارد تومان واریز می شود.

بیشتر بخوانید:

ایمانی می گوید: در شرایط فعلی 7 هزار میلیارد تومان در طلب گندم کشاورزان باقی مانده که 5 هزار میلیارد تومان آن در هفته آینده، حدود 2 هزار میلیارد تومان برای مناطق سردسیر و کوهستانی باقی مانده است. امیدواریم سازمان مدیریت هر چه زودتر به وعده ها عمل کند

مدیرعامل بنیاد ملی گندم کاران گفت: با توجه به اینکه برداشت گندم از مزارع به پایان رسیده، پیش بینی می شود خرید تضمینی گندم به 7.5 میلیون تن برسد.

لازم به ذکر است که بر اساس آمار سال گذشته 4 میلیون و 683 هزار تن گندم توسط کشاورزان خریداری شد و امسال خرید 2 میلیون و 693 هزار تن افزایش یافت. با احتساب تولید ۱۱ میلیون تنی گندم و رشد ۵۸ درصدی خرید امسال، واردات گندم نسبت به سال قبل ۲ تا ۳ میلیون تن کاهش می یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

  گرانی دارو داد و عمو پورنگ هم آن را بیرون آورد

دیدگاهتان را بنویسید