پرداخت یارانه گامی در جهت عدالت و ریشه کنی فقر مطلق است

560156 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در دیدار جمعی از علما و روحانیون اهل سنت با اشاره به تلاش جدی دولت برای حل مشکلات معیشتی مردم گفت: مشکلات در حال تلاش است.

بیشتر بخوانید:

وی در تشریح وضعیت کشور در زمان آغاز به کار دولت سیزدهم گفت: کسری بودجه نزدیک به 500 هزار میلیارد، ماهانه 10 هزار میلیارد بدهی باقی مانده، مرگ روزانه نزدیک به 700 نفر بر اثر کرونا، تورم بی سابقه، ارز 4200 نفری. ورود رانت ها به بازار و وضعیت نامطلوب موجودی کالاهای اساسی در کشور از جمله مشکلاتی بود که دولت در نخستین روزهای فعالیت خود با آن برخورد کرد.

رئیس جمهور یکی از مشکلات کشور را راه پرداخت 4200 تن دانست و گفت: در عمل بسیاری از آنچه به عنوان ارز ترجیحی پرداخت می شود در خدمت فساد و رانت است. در واقع منابع کشور را هدر می دادیم و یارانه ها به دست مردم نمی رسید، بنابراین برای اینکه این وضعیت ادامه پیدا نکند، مقرر شد به جای پرداخت، این مبلغ به حلقه آخر و ذی نفع اصلی یعنی مردم و مصرف کنندگان داده شود. اولین زنجیره تامین

رئیسی با تاکید بر اینکه پرداخت ماهیانه 400 هزار تن به هر فرد کار دشواری است، گفت: اما کارشناسان این روش را گامی در جهت عدالت و ریشه کنی فقر مطلق می دانند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت هموطنان و علمای اهل سنت در تاریخ کشور گفت: شما علما و اندیشمندان منشأ خدمات بسیاری در کشور خود هستید و شیعه و سنی در ایران اسلامی در کنار یکدیگر زندگی کرده اند. خیلی سال.”

  آرمان گرایی و الزامات دانشجویی باید واقع بینانه باشد/ ایجاد شورای تعامل بین دانشگاه و دانشجو

رئیس جمهور به درخواست برخی از علمای اهل سنت برای استفاده بیشتر از آنان در مناصب رهبری اشاره کرد و گفت: استفاده از شایستگان امری مهم و ضروری است و ملاک حکومت داری کارآمدی است و در هر استانی که می روم از نیروی بومی استفاده می کنم. آن استان.» تاکید می کنم.

رئیسی همچنین بر لزوم ساماندهی وضعیت قاچاقچیان و مصرف کنندگان سوخت تاکید کرد و گفت: اگر در گذشته درآمدهای مرزی به مرزنشینان تعلق می گرفت و بازارچه های مرزی فعال می شد، شاهد مشکلات کنونی مرزنشینان نبودیم و به وزارت کشور دستور داد. برای فعال کردن بازارچه های مرزی بسته.”

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به رشد جریان های تکفیری در منطقه اشاره کرد و گفت: باید مراقب نفوذ تفکرات تکفیر و سلفی در کشور باشیم. شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی هر دو روی یک سکه هستند و هر دو مخالف وحدت در جهان اسلام هستند، در حالی که وحدت یک استراتژی برای جمهوری اسلامی ایران است نه تاکتیکی.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید