پرداخت یارانه کار افزایش یافت + لینک ثبت نام

به گزارش مستقل آنلاین؛ آخرین گزارش از اجرای یارانه دستمزد حکایت از افزایش تعداد داوطلبان جویای کار و استقبال کارفرمایان از این طرح دارد.

وزارت کار به منظور کاهش هزینه های اشتغال نیروی جدید برای کارفرما و حفظ و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت کار در بازار کار و حمایت از بنگاه های تعاونی و خصوصی، طرح یارانه دستمزد را دنبال می کند. .

به گفته کارشناسان و فعالان اقتصادی، اجرای این طرح موثر موجب رونق بازار کار و ایجاد اشتغال برای جویندگان کار در کشور می شود. جامعه هدف این طرح شامل افراد جویای کار برای بار اول، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار در مناطق فقیر و کم اشتغال و همچنین بنگاه های اقتصادی رسمی فعال در شهرهای کم اشتغال است و به این ترتیب 30 درصد از صورتحساب دستمزد توسط یارانه پرداخت می شود. دولت و به مدت یک سال به کارفرمایانی که نیروی کار را برای اولین شغل در شرکت جذب می کنند پرداخت می شود.

یارانه کار افزایش یافته است

آخرین نتایج گزارش اجرای طرح یارانه دستمزد حاکی از افزایش تعداد داوطلبان و استقبال کارفرمایان از این طرح است به طوری که بر اساس آمار وزارت کار 39 هزار و 229 نفر جویای کار داشته اند. در این طرح ثبت نام کردند که از این تعداد 33 هزار و 555 نفر موفق به انعقاد قرارداد کار و ورود به بازار کار شدند و 6823 کارفرما در این طرح شرکت کردند که آمارها حکایت از افزایش تعداد شرکت های پذیرفته شده نسبت به دو ماه قبل دارد.

بر اساس این گزارش، خوزستان بیشترین تعداد متقاضیان کار و همچنین بیشترین تعداد کارفرمای شرکت کننده را ثبت و جذب کرد. داوطلبان متقاضی مشاغل برای بهره مندی از این پروژه باید دارای مدرک تحصیلی یا بالاتر و سن آنها نباید از 37 سال تجاوز کند. شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جویای کار 45 سال تعیین شده است.

  9000 حساب بانکی غیرمجاز به ارز و ارز دیجیتال مسدود شد

به گزارش ایسنا، داوطلبان و کارفرمایان می توانند برای بهره مندی از این طرح به سامانه https://pyd.mcls.gov.ir وزارت کار مراجعه و ثبت نام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید