پرداخت سود سهام عدالت از اول اسفند آغاز می شود

536209 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، حسین قربان زاده درباره نحوه پرداخت سود سهام عدالت، افزود: واریز سود عادلانه مربوط به اجرای سال 1399 آغاز می شود و پیش بینی می شود از ابتدای اسفندماه سال جاری، پرداخت سود 20 روز به طول انجامد. .

وی گفت: پرداخت سود عادلانه به صورت متمرکز از طریق سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه انجام می شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در خصوص افرادی که در سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام ثبت نام نکرده‌اند، گفت: اطلاعات شماره حساب‌های سهامداران عدالت که قبلاً در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار می‌گرفت 15. در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند، اطلاعات شماره حساب بانکی آنها را به سپرده گذاری مرکزی می دهیم و سود آنها با این روش واریز می شود.

گربان زاده همچنین گفت: اکثریت افراد در بخش دادگستری به سه طبقه سهام به ارزش اسمی 482 هزار تن، 532 هزار تن و یک میلیون تن تقسیم می شوند، بنابراین سود آنها چقدر خواهد بود؟ آنها 532 هزار تن دارند، حدود 550 تا 600 هزار تن واریز می شود، بنابراین کسانی که سهام عدالت یک میلیون تنی دارند، دو برابر این مبلغ را دریافت می کنند.

رئیس سازمان خصوصی سازی درباره کل سود دریافتی سهام عدالت از شرکت های سرمایه گذاری شده برای ارائه سال 99، گفت: سود دریافتی 31 هزار میلیارد تن است که 2800 میلیارد تن آن مربوط به سود 13 شرکت بورسی است. 29.2 میلیارد تن سود شرکت های بورسی است که در سبد سهام عدالت قرار دارند و این سود از اول اسفند به تدریج به حساب مشمولان واریز می شود.

  قیمت روز خودرو در بازار; چهارشنبه 17 نوامبر 1400 -

وی خاطرنشان کرد: سود هرکس به حساب خود واریز می شود که افرادی که سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی را خریداری کرده اند سهامداران غیرمستقیم عدالت و کسانی که سهام عدالت تا اول اسفندماه امسال هستند به نسبت تعداد سهام در به صلاحدید خود سود می گیرند، در صورتی که مردم 30 درصد سهام خود را بفروشند، بر این اساس سود سهام آنها کاهش می یابد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا عده ای سهام خود را در قوه قضائیه رهن کرده اند، گفت: فرقی نمی کند کسانی که سهام عدالت هستند همان سهم از دارایی خود را دریافت کنند، اما به عنوان مثال کسانی که سود سهام را دریافت می کنند. همان سود

رئیس سازمان خصوصی سازی درباره سود سهام عدالت متوفیان نیز گفت: سود سهام عدالت متوفیان نیز به حساب آنها واریز می شود و باید در فرآیند انحصار وراث تکلیف آنها مشخص شود. همچنین مقرر شد هیات عالی بورس در خصوص برنامه ای برای آن مرحوم تصمیمی مشترک اتخاذ کند.

به گزارش خبرنگار فارس، سهام عدالت که از سال 1385 آغاز به کار کرد، 49 سهم از شرکت ها به بیش از 49 میلیون و 120 هزار سهم به ارزش اسمی یک میلیون تومان واگذار شد. این سهام پس از 14 سال در اردیبهشت 1399 منتشر شد که ابتدا 30 درصد آن قابل فروش بود، سپس 30 درصد دوم قابل فروش بود اما پس از آن به دلیل کاهش شاخص بازار و کاهش ارزش سهام عدالت. ، فروش آن متوقف شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

  کاپیتان استقلال در دید دو تیم لیگ برتری است

دیدگاهتان را بنویسید