پذیرش دانشجو بر اساس نیازهای کاری داخل کشور / دوره های بین رشته ای بدون فرصت کار مستثنی است

543946 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران در خصوص مصوبات آموزش عالی گفت: در جلسه امروز شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، مصوبات لازم در خصوص آموزش بهره برداران در حوزه کشاورزی تصویب شد. بخش تصویب شد و از این پس میزان شرط اعلام شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی یکی از معیارهای پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف است.

ذوالفیگل با اشاره به پذیرش دانشجو بر اساس نیاز وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: این مصوبه با موافقت وزارت جهاد کشاورزی به تصویب رسید. از این پس بر اساس سطح نیاز اعلام شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی پذیرش دانشجو انجام می شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص رشته‌های میان‌رشته‌ای گفت: موضوع توجه ویژه به رشته‌های میان‌رشته‌ای و چند رشته‌ای در غیردانشگاه‌ها مطرح شد و مقرر شد رشته‌های برنامه‌محور در دستور کار قرار گیرد. وزارت علوم و در دانشگاه هایی که پاسخگوی شرایط لازم هستند.

وی افزود: دوره های مصوب جدید کاملا بر اساس نیاز کشور و در حوزه علوم نوظهور و برای جذب نخبگان داخل و خارج از کشور طراحی شده است.

ذوالفیگل ادامه داد: با توجه به نیاز مشاغل در کشور مصوباتی برای رشته های بین رشته ای انجام و اجرا می شود. به این ترتیب ابتدا نیاز کشور اعلام می شود و پس از آن دانشجویان در آن پذیرش می شوند.

وی افزود: این دوره ها دائمی نیستند و بر اساس نیاز شکل می گیرند و در صورت رفع نیاز این دوره ها ادامه پیدا نمی کند و دوره جدیدی جایگزین می شود. مشابه جهت های علمی و کاربردی در دانشگاه.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وزیر علوم درباره اجرای این مصوبه در دانشگاه ها گفت: در تعدادی از دانشگاه های متقاضی به صورت انفرادی انجام می شود و در صورت موفقیت به صورت گسترده تری انجام می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید