پدافند هوایی روسیه در شبه جزیره کریمه فعال شد

556636 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، مقامات محلی شبه جزیره کریمه روز جمعه از تعلیق پدافند هوایی روسیه در شمال این جزیره خبر دادند.

واسیلی تلیزچنکو، شهردار آرنیانسک روز جمعه در کانال تلگرامی خود نوشت: “لطفا آرامش خود را حفظ کنید، پدافند هوایی فعال است.”

بیشتر بخوانید:

وی در توضیح این مشکل به مردم محل می نویسد که پدافند هوایی در خارج از شهر فعال می شود، اگر صدای انفجار شنیدید به خاطر همین مشکل است. من با همه سازمان ها صحبت کرده ام و همه چیز خوب است.

وی همچنین تاکید کرد که هیچ کس شهر را تخلیه نخواهد کرد.

شهرادا آریانسک دلیل فعال شدن سامانه های پدافند هوایی را اعلام نکرد. اما روز سه شنبه، به گفته مقامات روسی، پدافند هوایی کریمه فعال شد و دو پهپاد تهاجمی سرنگون شدند.

پیش از این در برخی کانال های تلگرامی اوکراین خبری مبنی بر تخلیه شهر آرنیاسنکو منتشر شده بود که اولگ کریوچکوف، مشاور رئیس این شبه جزیره آن را دروغ و شایعه خواند.

وی تاکید کرد: خبر تخلیه شهر توسط مردم کاملا کذب بوده و از سوی مقامات اوکراینی منتشر شده است. در حال حاضر تمامی تدابیر و اقدامات برای تامین امنیت شبه جزیره کریمه در حال انجام است.

شبه جزیره کریمه که در سال 2014 در یک همه پرسی به روسیه ملحق شد، در ماه های اخیر شاهد حملات پراکنده اوکراین بوده است. مورد دوم مربوط به انفجار و تخریب بخشی از پل کریمه در تنگه کرچ است که در 20 اکتبر ماه گذشته رخ داد.

سرویس امنیتی روسیه گفته است که سرویس اطلاعاتی وزارت دفاع اوکراین پشت حمله تروریستی اخیر به پل کریمه بوده و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آن را اقدامی تروریستی خوانده است.

  سرپرست وزارت امور خارجه طالبان در تهران با احمد مسعود دیدار کرد

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید