پایان رویای قهرمانی برای برزیل

از ساعت 18:30 امشب (جمعه – به وقت ایران) تیم ملی برزیل در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی در ورزشگاه آموزش شهر دوحه به مصاف کرواسی رفت و کرواسی با برتری 5 بر 3 (4 بر 2 در بازی های دور) به برتری رسید. ضربات پنالتی).

برزیلی ها در 90 دقیقه بازی موقعیت های گلزنی زیادی ایجاد کردند، اما دفاع مستحکم کرواسی و درخشش دومینیک لیواکوویچ در دروازه کرواسی مانع از گلزنی برزیل شد و در وقت قانونی بازی با تساوی 0-0 به پایان رسید.

در دقایق پایانی وقت اضافه اول، سرانجام گل نایب قهرمان جام جهانی 2018 شکسته شد و نیمار در دقیقه 1+105 به گل رسید تا برزیل در این دیدار پیش بیفتد. تلاش کرواسی برای انتقام گل خورده در دقیقه 117 نتیجه داد و برونو پتکوویچ در دقیقه 117 گل تساوی را به ثمر رساند تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود. این گل تنها شوت فوتبالیست های کرواسی در چارچوب دروازه برزیل در 120 دقیقه بود.

در ضربات پنالتی، نیکولا ولاسیچ، لوورو مایر، لوکا مودریچ و میسلاو اورسیچ دروازه برزیل را باز کردند، در حالی که آلیسون بکر هیچ یک از پنالتی های کرواسی را مهار نکرد. کاسمیرو و پدرو نیز پنالتی های سلسائو را تبدیل به گل کردند، اما رودریگو و مارکینیوس پنالتی های خود را از دست دادند زیرا کروات ها 4-2 در ضربات پنالتی به پایان رسیدند.

مایکل اولیور، داور انگلیسی آن مسابقه، مارسلو بروزوویچ و برونو پتکوویچ از کرواسی و دانیلو، کاسمیرو و مارکینیوس از برزیل را جریمه کرد.

برزیل از جام جهانی 2002 در حذفی های جام جهانی موفق به غلبه بر تیم های اروپایی نشد و نمایندگان قاره سبز در این 20 سال اجازه ندادند سلسائو به فینال جام جهانی برسد. بسیاری از هواداران فوتبال می خواستند سوپرکلاسیکو (بازی برزیل و آرژانتین) را در نیمه نهایی مسابقات ببینند، اما حذف برزیل این مسابقه را لغو کرد.

  محکومیت میلیونی تراکتور در پرونده فورچون

کرواسی که در جام جهانی گذشته با پیروزی در سه مسابقه 120 دقیقه ای به فینال جام جهانی رسید، مشخصا قصد دارد با تکرار فرمول به فینال جام جهانی برسد.

کرواسی از ساعت 22:30 روز سه شنبه 31 آذرماه در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده دیدار آرژانتین و هلند می رود.

دیدگاهتان را بنویسید