پاسخ دامپزشک توران به جدیدترین نظرات در مورد سزارین یوزپلنگ ایرانی + عکس

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، روز گذشته دامپزشک مشاور سازمان امداد و نجات حیوانات در مصاحبه ای اعلام کرد که تیم مراقبت از یوزپلنگ کوچک و جراح یوزپلنگ «ایران» تاکنون یوزپلنگ ماده را ندیده اند و این اولین تماس آنها با یوزپلنگ است. . وی افزود: علت به فرزندخواندگی این توله ها توسط مادر این بود که توله های ایرانی در حین سزارین بدون دستکش لمس شدند و بوی مردم باعث شد مادر بچه هایش را نپذیرد.

بیشتر بخوانید:

بهرنگ اکرامی دامپزشک و جراح یوزپلنگ پارک ملی توران در واکنش به این اظهارات در صفحه اینستاگرام خود عکس هایی از تولد یوزپلنگ ها منتشر کرد که نشان می دهد برخلاف این ادعا، یوزها از ابتدا با دستکش لمس شده اند. .

او با انتشار این عکس ها در صفحه خود نوشت:

سزارین بدون دستکش و دست زدن به توله ها دلیل عدم پذیرش آنها از سوی مادر است. رویاها و شایعات یک دامپزشک همکار است. انتقاداتی از جمله اینکه یوزپلنگ ندیده ایم و در شیردهی اشتباه کرده ایم در حالی ادامه دارد که «ایران» سالم است و دو هفته دیگر بخیه هایش را می کشند. توله سگ ها نیز چشم باز، اضافه وزن و سالم هستند. کارکنان نامرئی بچه های این کشور هستند و با افتخار وقت خود را برای این توله ها می گذرانند.

مایه تاسف است که مواردی مانند برخورد نامناسب بعد از سزارین در یوزپلنگ ایرانی، سزارین زودرس و توله های ناقص به همین دلیل توسط ایرانیان در رسانه های خارجی مطرح شده است و این فرد به راحتی می تواند بدون اطلاع و غیبت کامل در حین بازی با او حضور داشته باشد. اعتبار و دستاوردهای علمی کشورش. این مرد که به گفته خودش چندین سال با بهترین متخصصان دنیا کار کرده است، موفقیتی جز ایجاد ناکارآمدی دو یوزپلنگ نر و ماده نداشته است و در حال حاضر بدون مستندات علمی، حیثیت ملی خود را از بین می برد.

  دولت مکلف به پرداخت سهام باقیمانده عدالت است

دامپزشک یوزپلنگ همچنین از تهیه مستندی توسط سازمان محیط زیست خبر داد که مراحل تولد یوزپلنگ را گام به گام و به صورت فنی و علمی برای عموم مردم به نمایش می گذارد.

پاسخ دامپزشک توران به جدیدترین نظرات در مورد سزارین یوزپلنگ ایرانی + عکس

منبع: ن تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید