پاستیل چند کالری دارد؟

573439 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، برخی از غذاها اگرچه ارزش غذایی چندانی برای سلامت بدن ندارند و مورد توجه رژیم های غذایی و ورزشکاران قرار نمی گیرند، اما از جمله غذاهایی هستند که هر از چند گاهی می توان خوردن آنها را خوشایند کرد. می تواند مفید باشد. حتی ممکن است بخواهید کالری آن غذاهای گاه به گاه مانند آب نبات، آب نبات چوبی، شکلات یا قرص ها را بشمارید.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با ارزش غذایی و کالری قرص ها
شاید بهتر باشد با کالری ماده اصلی پاستیل بیشتر آشنا شوید تا دید بهتری نسبت به کالری پاستیل، این خوراکی خوش رنگ داشته باشید. ژلاتین ماده اصلی پاستیل است:

آب: 13.00 گرم

فیبر: 0.00 گرم

شکر: 0.00 گرم

کلسترول: 0.00 میلی گرم

ویتامین A: 0.00 میکروگرم

ویتامین D: 0.00 میکروگرم

ویتامین E: 0.00 میلی گرم

ویتامین K: 0.00 میکروگرم

ویتامین C: 0.00 میلی گرم

ویتامین B1 (تیامین): 0.03 میلی گرم

ویتامین B2 (ریبوفلاوین): 0.23 میلی گرم

ویتامین B3 (نیاسین): 0.09 میلی گرم

ویتامین B4 (کولین): 38.50 میلی گرم

ویتامین B5 (اسید پانتوتنیک): 0.13 میلی گرم

ویتامین B6: 0.01 میلی گرم

کالری لوزی را زیاد جدی نگیرید! صفر کالری!
ویتامین B9 (فولات): 30.00 میکروگرم

ویتامین B12: 0.00 میلی گرم

کلسیم: 55.00 میلی گرم

آهن: 1.11 میلی گرم

منیزیم: 22.00 میلی گرم

فسفر: 39.00 میلی گرم

پتاسیم: 16.00 میلی گرم

سدیم: 196.00 میلی گرم

روی: 0.14 میلی گرم

مس: 2.16 میلی گرم

منگنز: 0.11 میلی گرم

سلنیوم: 39.50 میکروگرم

ارزش غذایی و فواید تغذیه ای ژلاتین
ماده اصلی پاستیل ژلاتین است و جالب اینجاست که ژلاتین از کلاژن گرفته شده و منبع پروتئین محسوب می شود. از فواید کلاژن باید به مواد زیر اشاره کرد:

  شروع طرح فروش فوری سایپا و تحویل شاهین از امروز 31 شهریور 1401 + شرایط و زمانبندی

خواص ضد التهابی

کاهش درد مفاصل

پیگیری پوکی استخوان

تقویت پوست، مو و ناخن

تقویت سیستم ایمنی بدن

همانطور که گفته شد، قرص پاستیل به وضوح یک غذای بی کیفیت است، با توجه به فواید خوراکی آن، بسیاری از کارشناسان تغذیه معتقدند که این قرص می تواند در حفظ سلامت بدن نقش داشته باشد.

پروتئین موجود در ژلاتین پاستیل بین 84 تا 90 درصد است. میزان املاح معدنی 1-2 درصد و میزان آب موجود در آن بین 8-15 درصد است. به همین دلیل باید پاستیل را منبع غنی پروتئین دانست که با مصرف مقدار معین و متعادل آن بخشی از پروتئین مصرفی روزانه بدن را تامین می کند.

همچنین قابل درک است که می توانید مقدار بسیار محدودی از قرص های پاستیل را در رژیم غذایی پروتئینی خود بگنجانید. به دلیل درصد بالای پروتئین موجود در این شیرینی فریبنده نرم، از آنجایی که ژلاتین استفاده شده در آن از نوع حیوانی است، یکی از بی مصرف ترین پروتئین های حیوانی به حساب می آید.

خوب است بدانید کالری پاستیل ها از نظر میزان پروتئین در هر 15 عدد 3 گرم پروتئین دارد. این یعنی 5 درصد کل پروتئین در 150 گرم.

کالری لوزی خوب است یا بد؟
خبر خوب این است که همه قرص ها بدون چربی هستند. میزان چربی پنهان در این میان وعده کوچک 6 گرم در هر 50 گرم پاستا است. توجه داشته باشید که 4 گرم از این چربی چربی اشباع شده است. بنابراین، اگر روزها را به دنبال یک رژیم کم کالری می گذرانید، بهتر است از میزان چربی اشباع موجود در شیرینی ها آگاه باشید. در مقایسه با چربی های اشباع نشده، چربی های اشباع شده اصلا برای سلامت بدن مفید نیستند.

  60 هزار نفر در 2 هفته گذشته در بیمارستان ها جان باختند!

قرص ها: کربوهیدرات های ساده یا پیچیده؟
باید اضافه کنیم که همه قرص ها حاوی کربوهیدرات های پیچیده نیستند. از آنجایی که کربوهیدرات های پیچیده نسبت به کربوهیدرات های ساده برای بدن مفیدتر هستند، کالری پاستیل های شکلاتی به دلیل وجود کربوهیدرات های پیچیده کمتر از سایر انواع پاستیل است.

کربوهیدرات های ساده ارزش غذایی کمی دارند و جدا از اینکه سریع هضم و جذب می شوند، تاثیر کمی در رژیم کاهش وزن دارند. بسیاری از پاستیل ها، به استثنای پاستیل های شکلاتی، کربوهیدرات های ساده ای هستند، بنابراین در این مورد نباید به ارزش غذایی و کالری مفید آن تکیه کرد.

کالری پاستیل های شکلاتی در مقایسه با قرص های معمولی کمتر است. این 27 گرم کربوهیدرات در 50 گرم یا حدود 9 درصد ارزش روزانه بر اساس یک رژیم غذایی 2000 کالری در روز است.

ارزش عناصر کمیاب در قرص ها
اگر قصد دارید فریب شعار «پاستیل ویتامین‌های زیادی دارد» را بخورید و زیاد بخورید، باید بگوییم که بسیاری از انواع پاستیل فاقد عناصر کمیاب هستند و به دلیل داشتن مقدار بسیار کم مواد معدنی، فقط می‌توانید پاستیل شکلاتی مصرف کنید. و ویتامین های آن را بشمارید.

ناگفته نماند که حتی نقش پررنگ ژلاتین در پاستیل نیز کمکی به افزایش ارزش غذایی آن از نظر میزان مواد معدنی و ویتامین ها نمی کند.

آخرین کلمه
به کالری موجود در لوزی حساس باشید! کالری آن کالری خالی است. اگرچه این کیک حاوی کربوهیدرات های ساده و پیچیده است و پروتئین بالای آن قابل توجه است، اما پروتئین آن ژلاتین حیوانی یکی از با ارزش ترین پروتئین های حیوانی است و از طرفی بسیاری از انواع قرص ها حاوی کربوهیدرات های ساده هستند که مخفی هستند.

  راهی برای داشتن گونه های چاق بدون جراحی و تزریق

منبع: سایت سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید