ویژگی های یک زن و شوهر موفق چیست؟

قدیمی ها ادبیات جالبی داشتند که پشت هر کلمه یا صفتی دنیایی از عقل و تجربه بود. مثلاً وقتی می خواستند درباره وفاداری و مهربانی کسی صحبت کنند، او را «مرد» توصیف می کردند. مثلا می گفتند فلانی آدم خیلی مردی است که کاری کرده است و …

پشت این توصیفات «مرد بودن» دنیایی از صفات خوب بود. اما به راستی چگونه مردان با این همه نقشی که می توانند داشته باشند می توانند زن و شوهر خوبی باشند؟

در این گزارش به یازده ویژگی یک شوهر خوب و ایده آل می پردازیم و راهکارهای ذکر شده را از گفتگو با یک متخصص خانواده برای مخاطبان خود ترسیم می کنیم:

دکتر سمانه رضایی فرح آبادی، کارشناس خانواده، مهارت هایی را بیان می کند که ساده هستند اما می توانند شما را به مردی موفق در زندگی و ازدواج تبدیل کنند.

توصیه های این کارشناس خانواده را در ادامه بخوانید.

1. آقایان لطفا گوش کنید

اولین ویژگی مرد ایده آل این است که می تواند بر تکنیک های ارتباطی تسلط پیدا کند. تا بتواند با همسرش صحبت کند و شنونده خوبی باشد و همسرش را درک کند. البته فقط خوب صحبت کردن کافی نیست، شوهر در بسیاری از موارد می تواند صحبت کند، اما مهارت شنیدن حرف همسرش را ندارد. دوست دارد این رابطه یک طرفه باشد و حرف هایش به شکل نصیحت باشد نه تعامل.

2. برای شریک زندگی خود وقت بگذارید

مرد موفق مردی است که با همسرش وقت می گذراند و آنقدر برای او ارزش قائل است که کارهای زیادی را با هم انجام می دهند. مثلا با هم فیلم تماشا کنید. آنها به یک رستوران می روند و …. لازم نیست گذراندن آن زمان گران باشد، اما با هم بودن خیلی بیشتر از مبلغی که خرج می کنند می تواند خوب باشد.

  هویت علمی و فرهنگی دانشجویان مبتنی بر اسناد بالادستی نیست

3. مرد ایده آل دارای حس شوخ طبعی است

مرد ایده آل دارای شوخ طبعی است و زندگی را جدی نمی گیرد، اما همیشه از مشکلات و غم ها خوشحال نیست و آنها را جدی نمی گیرد. یعنی باید در تخت خانواده خوشحال باشد و فرزندان و همسرش در کنار او احساس خوشبختی و راحتی کنند و به راحتی با او صحبت کنند.

4. حامی باشید نه سرزنش!

چهارمین ویژگی یک انسان خوب حمایت کردن است. قطعا زندگی مشترک فراز و نشیب های زیادی دارد و مجموعه ای از شادی ها و غم هاست. حامی به همسرش اطمینان می دهد که می تواند در شرایط سخت روی کمک او حساب کند. گاهی برخی از آقایان به جای حمایت، مقصر هستند و باعث شک و ناامیدی می شوند. اما برای اینکه یک مرد این تصور را به اعضای خانواده خود منتقل کند که من در همه شرایط حامی شما هستم، برای امنیت روانی خانواده بسیار مهم است.

5. اطلاعات خود را به روز کنید

مردی باشید که بتوانید از او بیاموزید و بتوانید وقتی اعضای خانواده در رختخواب هستند اطلاعات خوبی در اختیار آنها قرار دهید. اعضای خانواده به او افتخار می کنند و احساس نمی کنند پدر خانواده فردی نیست که اطلاعات به روز نداشته باشد و بتوان به او اعتماد کرد.

6. وفاداری اولین اولویت زنان در زندگی است

یکی از ویژگی هایی که به زنان امید زیادی به زندگی می دهد و احساس خوبی در آنها ایجاد می کند وفاداری است. مرد ایده آل به زندگی وفادار است. او با وجود همه مشکلات برای همسرش ارزش قائل است. برقراری ارتباط با کسی و تایید مرزهای زندگی زناشویی آسان نیست.

  کشف 575 کیلوگرم انواع مواد مخدر در غرب تهران

۷- اشتباه خود را بپذیرید

مرد موفق در زندگی اشتباهات خود را می پذیرد. در دنیای سنتی، مردان کمتر به اشتباهات خود اعتراف می کنند و تمام خانواده را به خاطر نپذیرفتن یک اشتباه سرزنش می کنند. مرد ایده آل اشتباهات خود را انکار و اعتراف نمی کند، اما از سوی دیگر به دنبال اصلاح است.

8. به امنیت خانواده خود فکر کنید

شوهر ایده آل کسی است که به امنیت خانواده اهمیت می دهد و به آن اهمیت می دهد. خانواده معتقد است که فرد تمام تلاش خود را می کند تا از آنها محافظت کند تا از نظر جانی، مالی، عاطفی و رفاهی آسیب نبینند.

9. شریک زندگی خود را درک کنید

یک مرد موفق فهمیده است و می داند هر شرایط و هر رفتار همسرش چیست. علائق همسرش را می داند و می داند در چه شرایطی حال شوهرش خوب است و حال او بد است و سعی می کند از او مراقبت کند.

10. اهداف همسرتان را هدف بگیرید

شوهر ایده آل، همسرش را پست تر از خودش نمی بیند. به نیازها و خواسته های خود اولویت نمی دهد. بلکه همانطور که هر فرد سالمی نیازها و خواسته های خود را بیان می کند، به سایر اعضای خانواده و نیازهای آنها نیز اعتبار می بخشد. یک فرد خوب برای اعضای خانواده ارزش قائل است و به همان اندازه که به اهداف خود فکر می کند برای اعضای خانواده تلاش می کند.

11- بهترین دوست شوهرتان باشید

به هر حال، شوهر ایده آل قبل از هر چیز بهترین دوست و همراه اوست. دوستی که می تواند برای او متاسف باشد. خجالت نکشید و نگران نباشید که مورد اتهام او قرار بگیرید. مرد ایده آل یک یاور است. او به همسرش احترام می گذارد و دوستش دارد. او صفات خوب را کسب می کند و سعی می کند آنها را در وجود خود ترویج دهد.

  استقلال و سپاهان امتیازات را تقسیم کردند

دیدگاهتان را بنویسید