ویژگی هایی در شما که خطر حمله قلبی را افزایش می دهد

555432 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، میزان اضطراب و استرس، خواب نامنظم، وضعیت زندگی خانوادگی، کار و حتی کیفیت هوای محل زندگی شما می تواند عاملی برای سکته قلبی باشد یا برعکس؛ جلوگیری از آن در این بخش چه عواملی باعث حمله قلبی می شود. ما اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بیشتر بخوانید:

برای کوچکترین چیزها عصبانی می شوید

احساسات خاصی وجود دارند که خطر حمله قلبی را افزایش می دهند. محققان دانشگاه استرالیا آزمایشاتی را روی 313 بیمار انجام دادند که سابقه حمله قلبی داشتند، سطح عصبانیت و استرس آنها بسیار بالا بود. یعنی حداقل دو ساعت قبل از این اتفاق همه دچار بحران استرس و عصبانیت شدند. در واقع، یافته ها نشان می دهد که اگر خشم شدیدی را تجربه کنید، همین مشکل خطر حمله قلبی را در چند ساعت آینده افزایش می دهد.

شما زمان زیادی را در صفحات الکترونیکی صرف می کنید

اگر به مدت طولانی با رایانه کار می کنید، به مدت طولانی تلویزیون تماشا می کنید یا بیش از 4 ساعت در روز از تلفن همراه استفاده می کنید، در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی مانند حمله قلبی هستید. در واقع اگر برای مدت طولانی بنشینید، آنزیمی که باعث انسداد رگ های خونی می شود در بدن شما مختل می شود. اگر بین هر نشست; بلند شوید و به مدت 20 دقیقه راه بروید، این خطر با تنظیم تولید آنزیم کاهش می یابد.

شما کمتر از 6 ساعت در شب می خوابید

مطالعات نشان می دهد که کمتر از 6 ساعت خوابیدن افراد را 5 برابر بیشتر از افرادی که 7 تا 8 ساعت در شب می خوابند در معرض حمله قلبی قرار می دهد.

  آیا درست است که رباتی وجود دارد که کارهای خانه را انجام می دهد؟

شما در محیطی پر دود زندگی می کنید

مه غلیظ و دود نه تنها برای قلب، بلکه برای ریه ها نیز مضر است. نظرسنجی ها در سال 2016 نشان می دهد؛ اگر در محیطی با آلودگی هوا زندگی می کنید، بدانید که در خطر بیماری قلبی هستید. قرار گرفتن در معرض غلظت بالای هوای آلوده خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا 48 درصد افزایش می دهد.

این اولین روزهای فصل است

سه روز اول فصل جدید؛ خطر حمله قلبی بیشتر است و تحقیقات نشان می دهد که در سه روز پس از فصل بهار یا پس از تغییر هر فصل تا پایان هفته اول، 24 درصد افزایش خطر حمله قلبی وجود دارد. این خطر کاهش می یابد.

دمای محل زندگی شما خیلی سرد یا خیلی زیاد است

هوای بسیار سرد یا هوای بسیار گرم افراد را در معرض خطر حمله قلبی قرار می دهد. یعنی اگر در معرض دمای زیر منفی 8 درجه سانتیگراد قرار بگیرید، دو روز بعد خطر حمله قلبی 36 درصد افزایش می یابد. از طرفی دمای بالای 20 درجه نیز خطر حمله قلبی را افزایش می دهد.

از همسرت جدا شدی و شکست عشقی داشتی

یک مطالعه 18 ساله با حدود 16000 مرد و زن بین 45 تا 80 سال انجام شد که همگی حداقل یک بار ازدواج کرده بودند. مطالعات نشان می دهد زنانی که طلاق گرفته اند 25 درصد بیشتر از زنانی که ازدواجشان پایدار است در معرض حمله قلبی هستند. زنانی که دو بار یا بیشتر طلاق گرفته بودند، 77 درصد بیشتر در معرض خطر حمله قلبی بودند. در مورد مردها هم همینطور بود.

  ابوجواد نام کدام سردار ایرانی است؟

شما یک بلای طبیعی را تجربه کرده اید

تجربه سیل، زلزله یا آتشفشان نه تنها شما را از نظر روحی و روانی درگیر می کند، بلکه بدن شما نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد. مطالعات نشان داده است که برای چندین سال پس از طوفان کاترینا در سال 2005، حملات قلبی در بین مردم افزایش یافته است. در واقع پس از این بلایای طبیعی، مشکلاتی مانند فشار خون، لخته شدن خون و دیابت افزایش می یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید