ویندوز 11؛ منفورترین پنجره ها

اگرچه مایکروسافت به طور فعال آخرین پلتفرم خود، ویندوز 11 را تبلیغ می کند، پذیرش این سیستم عامل تا حد زیادی با مشکل مواجه شده است. تحقیقات اخیر نشان می دهد که ویندوز 11 تنها بر روی 1.44 درصد از رایانه های موجود در بازار امروز اجرا می شود.

برای مقایسه داده‌ها، ارائه‌دهنده نرم‌افزار مدیریت دارایی Lansweeper دریافت که سیستم‌عامل‌های قدیمی‌تر مانند ویندوز XP و ویندوز 7 سهم بازار بیشتری نسبت به ویندوز 11 دارند. ویندوز 7 با 4.7 درصد و ویندوز XP با 1 درصد. 71 درصد سهم مصرف‌کننده خود را نشان می‌دهند. ویندوز 10 همچنان پیشرو در پذیرش است، با پایه نصب 80.34 درصد، احتمالاً به دلیل سهولت ارتقا در هنگام راه اندازی سیستم عامل.

از طرف مصرف کننده، مقصر بزرگ پذیرش کند ویندوز 11 احتمالاً مشکل ارتقاء سیستم های قدیمی تر با ویندوز 10 یا قدیمی تر به آخرین سیستم عامل است. در ابتدا، مایکروسافت محدودیت‌های سخت‌افزاری را بر روی ویندوز 11 اعمال کرد و اطمینان حاصل کرد که فقط رایانه‌هایی که در چند سال گذشته خریداری شده‌اند واجد شرایط جدیدترین سیستم عامل هستند. در واقع، به گفته Lansweeper، بیش از نیمی از کامپیوترهای امروزی قادر به ارتقاء به ویندوز 11 نخواهند بود.

این شرکت در مطالعه ای گفت: «داده های Lansweeper، بر اساس برآورد 30 میلیون دستگاه ویندوز، نشان می دهد که به طور متوسط ​​44.4 درصد از دستگاه ها واجد شرایط ارتقاء خودکار هستند، در حالی که بقیه واجد شرایط نیستند.

با این حال، اجرای سیستم‌عامل‌هایی که به‌روزرسانی‌ها، رفع‌های امنیتی یا تعمیرات عمده سیستم را دریافت نمی‌کنند، خطرات امنیت سایبری را نیز به همراه دارند. اگر نرم افزار سیستم عامل فعلی آنها به خوبی کار کند، کسب و کارها ممکن است دلیل کمی برای ارتقاء به ویندوز 11 داشته باشند. از نظر تاریخی، کسب و کارها نیز نسبت به کاربران کندتر ارتقا می یابند و ثبات را به هر جذابیت بصری که یک سیستم عامل بازطراحی شده می تواند به ارمغان بیاورد ترجیح می دهند.

  قرص ویتامین D و آهن در مدارس توزیع می شود

گزارش های مختلف مربوط به نصب ویندوز 11

با این حال، همه اخبار بد نیستند. بر اساس گزارشی در دنیای کامپیوتر، در حالی که اعداد Lansweeper افزایش آهسته ای را در پذیرش ویندوز 11 نشان می دهد، داده های AdDuplex به طور چشمگیری به نفع آخرین سیستم عامل مایکروسافت تغییر کرده است. AdDuplex گزارش می دهد که استقبال از ویندوز 11 نزدیک به 9٪ است، اگرچه هنوز مشخص نیست که هر شرکت چگونه به اعداد مربوط به خود رسیده است و چرا تفاوت زیادی بین گزارش ها وجود دارد.

علاوه بر چرخه کند ارتقاء نرم افزار، مایکروسافت و شرکای آن با کاهش فروش کامپیوتر نیز دست و پنجه نرم می کنند. آخرین آمار گارتنر و IDC نشان می دهد که فروش رایانه های شخصی در سه ماهه اول سال 2022 به سازندگانی مانند لنوو، اچ پی، ایسر و سایرین نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید