ویروس جدید در سال 2022; کشنده و با قدرت انتشار کم

روزنامه Empathy گزارش داد: تصاویر منتشر شده از صف آزمایش تاج در پکن بار دیگر توجه جهانیان را به ویروس ها و بیماری های جدید در سال 2022 جلب کرده است. انتشار اخبار و جزییات جدید درباره موج سرکوب در قرنطینه چین این سوال را در افکار عمومی جهان ایجاد کرده است که آیا موج جدید تاج گذاری بازخواهد گشت؟

در حالی که کشورهای مختلف در حال کاهش یا حذف تدریجی محدودیت‌های کرونا هستند، چین به‌عنوان اولین کشوری که تحت تأثیر همه‌گیری ویروس قرار گرفته است، در برخی از شهرهای خود در قرنطینه شدید قرار دارد که دلیل خوبی برای طرح این موضوع و اعلام همه‌گیری است. تاج به دنیا آمد.

لغو بازی های آسیایی 2022 در چین انجام شد و اگرچه هیچ دلیل رسمی برای لغو بازی های آسیایی ارائه نشده است، اما این خبر در حالی است که چین به دلیل فوران تاج شرایط سختی را تجربه می کند. دولت چین از شهروندان خود خواسته است که از راه دور کار کنند و در عین حال شیوع ویروس کرونا را محدود کرده و ده‌ها ایستگاه مترو را ببندند. رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، گفت که سیاست Quidd Zero موفقیت آمیز بوده است و هرگونه انتقاد، سوال یا ارائه نادرست از این سیاست حذف خواهد شد. چین ممکن است به درستی متوجه شده باشد که به دلیل کاهش چشمگیر سرمایه اجتماعی در این کشور، نمی توان به راحتی از اثرات این بیماری بر بیماری عروق کرونر قلب و بهبودی چشم پوشی کرد.

اخبار بد محققان در مورد تاج این روزها در سرتاسر جهان خبرساز شده است. مطالعه محققان امپریال کالج لندن و دانشگاه کمبریج نشان داد که نقایص شناختی مداوم در بیماران کرون بستری در بیمارستان معادل کاهش قدرت شناختی مربوط به 20 سال پیری مغز است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

بسیاری از کشورها در اثر جهش های دوره ای محدودیت ها و ممنوعیت های میدان جنگ را برداشته اند، اما در مبارزه با این بیماری پیروز ظاهر شده اند، اما نتیجه یک مطالعه جامع، منحصر به فرد و قوی در ایالات متحده است. این نشان می دهد که میکرون به اندازه سایر انواع کووید قدرتمند است.

طبق نسخه پیش از انتشار یک مطالعه بزرگ در ایالات متحده، نوع omicron ویروس کرونا ذاتاً شدیدتر از انواع قبلی ویروس است و کارشناسان می گویند نتایج این مطالعه که شدت omicron را پس از محاسبه کارایی واکسن ارزیابی می کند، می گویند. واکسیناسیون و تزریق بر افزایش دوزها و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید می کند. بر اساس نتایج چنین مطالعه ای، واکسن ها به حفظ بستری شدن و مرگ و میر در طول موج میکرون در مقایسه با نسخه های قبلی کمک کرده اند.

فاصله بین واکسیناسیون جهانی و وضعیت ایده آل بسیار طولانی است و تعدادی از کشورهای جهان از جمله کشورهای محروم آفریقایی و کشورهای آسیایی مانند ایران و کره شمالی هنوز به واکسن های موثر برای مبارزه با انواع جدید ویروس دسترسی ندارند.

گسترش واکسن ها در سراسر جهان ناعادلانه است. بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی، تعداد واقعی مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی در سراسر جهان 15 میلیون نفر است. این سازمان معتقد است بسیاری از کشورها تعداد مرگ و میر ناشی از کووید را دست کم گرفته اند.

بر اساس داده های ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهانی، تاکنون تنها حدود 5.4 میلیون مورد مرگ ناشی از بیماری عروق کرونر قلب در سراسر جهان ثبت شده است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

محدودیت‌های عروق کرونر در پکن در حال تشدید است و پیش‌بینی‌های وحشتناکی مبنی بر ظهور یک ویروس جدید از خانواده کرونا در سراسر جهان وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است انسان‌ها هنوز از بدترین اپیدمی این بیماری جان سالم به در نبرده باشند و اپیدمی کشنده‌تری وجود داشته باشد. شکلی از ویروس ممکن است رخ دهد.

کشف سویه‌های تاج که سیستم ایمنی را گمراه می‌کنند منجر به این فرض شده است که تکامل ویروس تاج به میکرون‌ها، سویه‌های bi-one و bi-two محدود نمی‌شود، بلکه دو زیرگروه bi-four و bi-five نیز چنین بوده‌اند. شناسایی شد. این دو زیر خانواده omicron توانایی فریب سیستم ایمنی و افزایش بیماری عروق کرونر را دارند. این ایده که دو زیرگروه جدید Omicron ممکن است مصونیت ناشی از عفونت قبلی را دور بزنند، بسیاری از دانشمندان را نگران کرده است.

تاریخچه چند ماه اخیر نشان می‌دهد که جنبه‌های خطرناک‌تر و وحشتناک‌تری از این بیماری ظاهر شده است که می‌توان آن را شوخی با انواع قبلی کروناویروس‌ها مانند دلتا و اومیکرون دانست. شیوع این بیماری جدید که احتمالاً در سال 2022 بیماری نامیده می شود، احتمالاً با علائم مشابه در چین در شهرهای اروپا و ایالات متحده مشاهده شده است. گزارش های مربوط به یک بیماری جدید تایید نشده است، اما بیم آن می رود که اگر این ویروس به زودی کنترل نشود، دوباره به یک بیماری جهانی تبدیل شود.

ویروس در حال ظهور شیوع کم و مرگ و میر بالایی دارد. در طول شیوع ویروس کووید-19 در سال 2019، شهرهای بزرگ چین قرنطینه نشدند، اما این بار قرنطینه شد. بنابراین تاج به پایان نرسیده است و اکنون در کشورهای دیگر افزایش موارد وجود دارد.

  تاج باعث مرده زایی در زنان باردار می شود

بیماری عروق کرونر قلب در هفته گذشته در حداقل 14 کشور دو برابر شده است که هشداری برای ایران است. تظاهر به اینکه بیماری عروق کرونر در ایران کاهش یافته و بیماری همه گیر به پایان رسیده است و این بیماری در کشورهای دیگر در حال افزایش است، تصور اشتباهی است که می تواند انگیزه ای برای عادی سازی این ویروس در جامعه و در نتیجه آزادسازی شیوه های سلامت باشد. نباید فراموش کرد که این روزها از پایتخت تهران تا سایر استان های ایران، شاخص آلودگی هوا و کیفیت هوای شهرها از شرایط قرمز فراتر رفته و به رنگ ارغوانی درآمده است، زیرا شرایط برای بیماری های تنفسی و تاثیر واکسن ها پس از آن مهیا است. چند ماه است که ماه کاهش یافته است، ظهور یک موج جدید از بیماری غیر منتظره نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید