ویروسی که او را روانی می کند

532411 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، عقب ماندگی ذهنی و عدم توانایی یادگیری عوامل گسترده ای دارد که گاهی قبل از تولد یا با مشکلات سلامتی ناشی از تولد ظاهر می شود، اما علاوه بر این علل، محققان اخیرا ویروسی را کشف کرده اند که باعث ایجاد ذهن می شود. کاهش سرعت.

بیشتر بخوانید:

چه چیزی باعث عقب ماندگی ذهنی می شود؟

ویروسی که ذهن شما را کند می کند

به نظر می رسد بدن ما خانه میلیاردها باکتری است و اینها در مجموع به عنوان میکروبیوم انسان شناخته می شوند و بر هر جنبه ای از سلامت جسمی و روانی ما تأثیر می گذارند. همچنین یک ویروس انسانی به نام وجود دارد [chlorovirus ATCV-1 ] ما در مورد طیف وسیعی از ویروس هایی که به طور طبیعی در بدن ما زندگی می کنند، اطلاعات کمتری داریم. اما به نظر می رسد که تأثیر مهمی بر رفتار ما دارند.

مطالعه ای در این زمینه نشان می دهد که ویروسی که معمولاً در جلبک های آب شیرین یافت می شود باعث اختلال شناختی خفیف در انسان می شود. این تحقیق نشان می‌دهد که میکروارگانیسم‌های موجود در بدن ما می‌توانند تأثیر بیشتری بر بدن ما بگذارند که هر کسی می‌تواند پیش‌بینی کند.

کلروویروس ATCV-1 یکی از علل عقب ماندگی ذهنی است

در آزمایشی که با افرادی که از نظر تحصیلات و سن در شرایط یکسانی بودند، انجام شد، افراد مبتلا به این ویروس در گلو در مقایسه با داوطلبانی که این ویروس را نداشتند، سطح شناختی پایین‌تری داشتند. به طور کلی، افرادی که اثرات این نوع ویروس را داشتند، نتایج بدتری در پردازش تصویر و سرعت بصری داشتند.

  وعده کاهش قیمت خودرو چه شد؟

محققان برای اثبات یافته های خود، این ویروس را روی موش های آزمایشگاهی آزمایش کردند و نتایج نشان داد که ویروس از سد خونی مغزی عبور کرده و فعالیت برخی از ژن های مغز را تغییر داده است. ژن ها بر انتقال دهنده های عصبی از جمله دوپامین تأثیر می گذارند.

ویروسی که باعث اختلالات شناختی و عقب ماندگی ذهنی می شود

دانشمندان نمی توانند مستقیماً پاسخ افراد به ویروس را اندازه گیری کنند، اما محققان قبلاً اثرات این ویروس را در مغز افراد مرده شناسایی کرده بودند. دانشمندان همچنین به دنبال بهبود رفتار انسان با تغییر ترکیب میکروبیوم ها هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید