ویتامینی که در درمان بیماری پارکینسون موثر است

556701 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بیماری پارکینسون در کشورهای بزرگی مانند ایران بیش از یک میلیون نفر را درگیر کرده است که هر ساله بر تعداد آن افزوده می شود. پارکینسون یک بیماری است که بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد. اما علت دقیق این بیماری هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید:

البته یافته هایی از برخی مطالعات که در کنگره های بین المللی ارائه شده و در مورد ارتباط ویتامین B12 و بهبود بیماری پارکینسون صحبت شده است. در این مطالعات، بیش از 80000 پرستار زن و 48000 پزشک مرد به پرسشنامه پاسخ دادند.

این اطلاعات در مورد عادات غذایی افراد و مکمل هایی بود که استفاده می کردند. همچنین در بین آنها مصرف ویتامین هایی مانند فولات، ویتامین B6 و B12 مورد بررسی قرار گرفت. این افراد یک پرسشنامه را به مدت 30 سال پر کردند، یعنی. هر چهار سال یک بار، و در مورد رژیم غذایی خود اطلاع داده است.

نتایج آزمایشات نشان داد که 495 زن و 621 مرد از تمام افرادی که به پرسشنامه ها پاسخ دادند، به بیماری پارکینسون مبتلا بودند. پس از در نظر گرفتن عوامل دیگری مانند سن، عادات ورزشی و جنبه های مختلف رژیم غذایی مانند لبنیات و سیگار، آنها به این نتیجه رسیدند که مصرف بیشتر ویتامین B12 خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش می دهد.

ویتامین B12 چگونه کمک می کند؟

ویتامین B12 می تواند عاملی برای عملکرد صحیح سیستم عصبی باشد. هموسیستئین بالای پلاسما باعث مشکلات مغزی و عصبی می شود. اما مصرف ویتامین B12 باعث کاهش سطح این مواد و عملکرد بهتر اعصاب و انتقال بهتر پیام های عصبی به نقاط مختلف بدن می شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

نتیجه این تحقیق به چه معناست؟

وقتی صحبت از مصرف ویتامین B12 می شود، همه چیز بسته به نیازهای فردی شما متفاوت خواهد بود. این بدان معناست که همیشه می توانید سطح ویتامین B12 خود را با مکمل ها افزایش دهید.

در حالت ایده آل، شما باید این کار را از طریق رژیم غذایی انجام دهید، که گاهی اوقات یک چالش است.

ویتامین B12 در گوشت قرمز و محصولات لبنی یافت می شود. بنابراین افرادی که گیاهخوار هستند معمولا با کمبود این ویتامین مواجه می شوند و در نتیجه افراد زیادی به مکمل ها نیاز دارند.

افرادی که از بیماری‌های خاصی مانند کرون، بیماری سلیاک یا کولیت رنج می‌برند معمولاً کمبود ویتامین B12 دارند، بنابراین باید از مکمل آن استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید