وقتی تنها چیزی که می توانید بگویید این است که به مردم توهین کنید، پس صحبت نکنید. باید من

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی شهر گفت: عده ای بدون درک درست از شرایط موجود، خواسته یا ناخواسته به جای دعوت مردم به آرامش و با موضع گیری تند و بی اساس به تداوم معارضان کمک کردند. پایین، آنها به شورشیان کمک می کنند.

شهریار حیدری در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به برخی مواضع در شرایط کنونی، اظهار کرد: در شرایطی که وضعیت کشور به سمت بلاتکلیفی پیش می رود، هر حرفی می تواند به امنیت و یا بی ثباتی کشور کمک کند؛ در شرایط کنونی که وضعیت کشور به سمت بلاتکلیفی پیش می رود، هر کلمه ای می تواند به امنیت یا بی ثباتی کشور کمک کند. اینها موضوعاتی تحت عنوان «زبان کارشناسی» هستند.

و ادامه داد: برخی اظهارات آنها غیرحرفه ای و متناسب با شرایط کشور نیست. آنها با کلمات خود به ادامه داستان کمک می کنند. برخی از آنها منافع شخصی خود را بر مصالح نظام و کشور و انقلاب و ملت ترجیح داده اند و حرف هایی می زنند که به نفع خودشان است و حرف هایشان از نوع تحریک احساسات و تهدید است.

معترضان مخالف اصل نظام و رهبری نیستند

این عضو شورای اسلامی با بیان اینکه این اعتراضات پیامی برای مسئولان دارد، گفت: به عنوان یک کارشناس امنیتی فکر می کنم خیلی ها به وضعیت موجود در زمینه بیکاری، تورم، اشتغال و رفتار مدیران اعتراض دارند. آنها مخالف اصل نظام نیستند اما عملکرد ضعیف دولت های مختلف در گذشته آنها را به اعتراض واداشت.

وی تصریح کرد: وقتی به وضعیت مردم، معیشت، اشتغال، تورم و به ویژه وضعیت جوانان توجه نشود، مردم اعتراض خود را در خیابان ابراز می کنند.

  سقوط دختر بچه در گودال 4 متری تصادف کرد

حیدری با بیان اینکه باید اعتراضات را با دقت ارزیابی کرد، گفت: یک سری تحرکات به دنبال اغتشاشات در قالب اعتراض می آیند، بنابراین مردم و معترضان باید خود را از آنها جدا کنند زیرا اغتشاش گران به زیرساخت ها و امنیت مردم و کشور آسیب می رسانند. ” صلاح مردم و نظام و کشور نیست.

نماینده قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس اضافه کرد: از سوی دیگر برخی از مواضع کارشناسی اصلاً نیست. این مواضع نه تنها کمکی به وضعیت موجود نمی کند، بلکه به وضعیت موجود دامن می زند. این افراد یا بلد نیستند با معترضان صحبت کنند یا اصلا حرف نمی زنند. آیا لازم است چیزی بگویید؟ یا فکر می کنند با تحریک احساسات مردم به امنیت کشور کمک می کنند که اینطور نیست.

وضعیت دیگر این است که عمداً به بهانه دفاع از نظام و انقلاب مردم را برای کمک به وضعیت موجود تحریک کردند. حیدری در ادامه با یادآوری مصاحبه تلویزیونی خود با یکی از اعضای شورای اسلامی ایران گفت: در آن مصاحبه تلویزیونی از لزوم توجه به مردم و حفظ امنیت صحبت کردم اما او همه را اراذل و اوباش خواند. این گونه سخنان دلسوزی برای نظام و انقلاب و کشور نیست، بلکه بیشتر به نفع دشمن بیان می شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بار دیگر با تاکید بر اینکه “خط معترضان باید از معارضان جدا شود”، گفت: در شرایط کنونی بسیاری از مسئولان و مسئولان به مردم هشدار و توصیه کرده اند. از تجربه و شفقت بگذریم که خط را از دشمنانی که باید به آنها گوش فرا داد جدا شود. اسرائیل، آمریکا و جنبش‌های اپوزیسیون دست به کار نشده‌اند و به دنبال بهره‌برداری از این وضعیت هستند. طبیعتاً نیروهای امنیتی نیز باید امنیت را حفظ کنند، زیرا در هر کشوری اگر امنیت به خطر بیفتد، تمام تلاش خود را برای حفظ آن می کنند.

  4 نفر زنده در ارابه های مرگ ایرانی قربانی شدند!

وی ادامه داد: در این شرایط برخی افراد بدون درک درست شرایط موجود، خواسته یا ناخواسته به تداوم اختلال کمک می کنند. آنها به جای اینکه مردم را به آرامش دعوت کنند و صف معترضان را از مخالفان نظام جدا کنند، با مواضع تند و بی اساس خود به یاری اغتشاش گران می پردازند. وقتی مردم را تهدید می‌کنید، از ترس آسیب رساندن به خودشان می‌خواهند اوضاع ادامه پیدا کند، مبادا آسیب ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید