وقایع اخیر در اوکراین فشار ایالات متحده بر روسیه تا پایان جنگ

562864 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه گذشته گفت که ایالات متحده قصد دارد تا پایان جنگ در اوکراین به سیاست فشار بر روسیه ادامه دهد.

بیشتر بخوانید:

معاون وندی شرمن همچنین تاکید کرد که حل وضعیت کنونی در اطراف اوکراین که بسیار دشوار شده است، یک مشکل طولانی مدت است و مقامات واشنگتن به همکاری با متحدان در سراسر جهان برای ادامه کمک به این کشور در دفاع از خود ادامه می دهند. خواهد داد. به گفته وی، البته مقامات کیف باید در مورد سرنوشت و آینده کشور خود تصمیم بگیرند و واشنگتن در این موضوع دخالت نخواهد کرد.

سرهنگ داگلاس مک گرگور، مشاور سابق وزیر دفاع، معتقد است که سیاست های ولادیمیر زلنسکی به این واقعیت منجر شده است که اوکراین دیگر به عنوان یک کشور وجود ندارد و اکنون سقوط کرده و شکست خورده است. این مقام نظامی سابق خاطرنشان کرد که مقامات کیف نمی توانند در جنگ با روسیه پیروز شوند. نیروهای اوکراینی حتی با حمایت آمریکا دیگر قادر به مقابله با نیروهای مسلح روسیه نیستند و به همین دلیل ساده، واشنگتن با اختصاص میلیاردها دلار برای حمایت از ارتش اوکراین مرتکب اشتباه بزرگی شده است.

جولیان اسمیت، سفیر ایالات متحده در ناتو، چند روز پیش ابراز نگرانی کرد که لیست تسلیحات مورد تقاضای اوکراین به طور مداوم در حال تغییر و رشد است که می تواند برای ایالات متحده و متحدانش در ارائه کمک های نظامی به کیف مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

واشنگتن پست اذعان می کند که شادی غرب از اینکه جنگ کنونی ممکن است با پیروزی اوکراین بر روسیه به پایان برسد کمرنگ شده است. نیویورک تایمز همچنین خاطرنشان می کند که مقامات کی یف عمدا اطلاعاتی را از ایالات متحده در مورد وضعیت واقعی در میدان نبرد با روسیه پنهان می کنند، زیرا آنها نگران تاخیر در تامین تسلیحات نظامی به اوکراین هستند.

هیل همچنین می نویسد که پیروزی اوکراین بر روسیه غیرممکن است، زیرا نیروهای مسلح اوکراین هر روز متحمل خسارات سنگین و تضعیف دفاعی می شوند، بنابراین تنها یک راه ممکن برای برون رفت از حوادث وجود دارد و آن تکه تکه شدن اوکراین است.

  ساناک با حل مشکل مالیاتش استقلالی شد

لاوروف: غرب با دلیل موجه و بدون دلیل از کیف حمایت می کند

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای با شرکت ملی تلویزیون و رادیو دولتی بلاروس که بخشی از آن روز چهارشنبه در سایت رسمی وزارت خارجه روسیه منتشر شد، گفت که کشورهای غربی به دلایلی دروغ های مقامات کی یف را سرپوش گذاشتند. آنها با دلیل و بدون دلیل از آن حمایت می کنند و این رویکرد تعجب آور نیست.

وی خاطرنشان کرد که درگیری به وضعیت فعلی اوکراین محدود نمی شود و کودتای غیرقانونی کیف در سال 2014 نتیجه سیاست اشتباه رهبران اتحادیه اروپا بود که منجر به مشکلاتی در اوکراین شد.

آمریکا قصد دارد موضوع فشار بر روسیه را در اجلاس G-7 مطرح کند

دولت آمریکا در نظر دارد یک سری پیشنهادات ملموس برای افزایش فشار بر روسیه و حمایت از اوکراین در نشست G-7 ارائه کند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا در بیانیه‌ای گفت: در این نشست، ما مجموعه‌ای از پیشنهادها را برای افزایش فشار بر فدراسیون روسیه و نشان دادن حمایت جمعی خود از اوکراین ارائه خواهیم کرد.

این منبع همچنین خاطرنشان کرد که رهبران گروه 7 قصد دارند در مورد افزایش تورم در جهان، مشکلاتی که در زمینه انرژی و امنیت غذایی ایجاد می شود صحبت کنند.

این مقام تایید کرد که واشنگتن قصد دارد در آینده نزدیک بسته دیگری از کمک های نظامی به کیف ارائه کند. به همین دلیل است که ایالات متحده منتظر گفتگوهای فعال با شرکای خود در مورد مسائل مربوط به ارسال احتمالی و گسترش کمک های نظامی به اوکراین در حاشیه نشست های آتی G7 و ناتو است.

نشست G-7 در 26-28 ژوئن و اجلاس ناتو در 28-30 ژوئن برگزار می شود.

سرهنگ سابق ارتش آمریکا: زلنسکی اوکراین را ویران کرد

سرهنگ بازنشسته داگلاس مک گرگور، مشاور سابق وزیر دفاع آمریکا، در مصاحبه ای گفت که سیاست های ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین منجر به این واقعیت شده است که این کشور دیگر به عنوان یک کشور وجود ندارد و اوکراین اکنون فروپاشیده و شکست خورده است.

این مقام نظامی سابق خاطرنشان کرد که مقامات کیف نمی توانند در جنگ با روسیه پیروز شوند. نیروهای اوکراینی حتی با حمایت آمریکا دیگر قادر به مقابله با نیروهای مسلح روسیه نیستند. مک گرگور گفت: به همین دلیل ساده، مقامات واشنگتن با صرف میلیاردها دلار برای حمایت از ارتش اوکراین اشتباه بزرگی مرتکب می شوند.

  10 نظریه خوانا در مورد کیهان

چند روز پیش، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اعلام کرد که این ائتلاف به ارائه کمک های نظامی به اوکراین ادامه خواهد داد. او همچنین رد نکرد که درگیری بر سر اوکراین “ممکن است سال ها طول بکشد”، اما با وجود هزینه های بالا، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی نباید کمک به کیف را متوقف کند.

پیش از این، جو بایدن، رهبر ایالات متحده به زلنسکی قول داده بود که واشنگتن یک بسته کمک نظامی جدید یک میلیارد دلاری را به کیف ارائه خواهد کرد که شامل توپخانه و قطعات دفاعی ساحلی و همچنین مهمات برای توپخانه و سیستم های موشکی مدرن است.

استولتنبرگ: پیروزی روسیه در اوکراین برای ناتو بسیار پرهزینه خواهد بود

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز چهارشنبه گفت که پیامدهای پیروزی احتمالی روسیه در اوکراین بر ناتو بیشتر از حمایت بلندمدت از کیف خواهد بود و اوکراین باید به دریافت حمایت های مالی و نظامی ادامه دهد.

او در یک کنفرانس خبری در بروکسل گفت: «بهایی که اروپا باید بپردازد اگر روسیه به تمام اهدافش در جنگ با اوکراین دست یابد، بسیار بیشتر از آن چیزی است که در حال حاضر برای حمایت از اوکراین می پردازد».

بان کی مون، دبیرکل ناتو همچنین هشدار داد که کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی “باید برای بلندمدت آماده شوند”. وی در پایان گفت: پیام سیاسی من این است: مهم نیست چقدر طول بکشد، ما باید تا زمانی که اوکراین به یک کشور مستقل تبدیل شود به حمایت از کیف ادامه دهیم.

استولتنبرگ پیشتر گفته بود که عرضه تسلیحات مدرن به کیف می تواند به اوکراین فرصتی بدهد تا کنترل دونباس را دوباره به دست گیرد. با این حال، او تاکید کرد که ناتو با وجود کمک های نظامی مداوم به اوکراین، بخشی از درگیری نظامی فعلی با روسیه نیست.

وندی شرمن: حل و فصل وضعیت اوکراین یک مشکل طولانی مدت است

وندی شرمن، معاون اول وزیر امور خارجه آمریکا، شب گذشته در یک اجلاس آنلاین بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا گفت که حل و فصل وضعیت فعلی در اوکراین یک موضوع طولانی مدت است تا زمانی که مقامات واشنگتن درباره کیف تصمیم بگیرند.

  محدودیت‌هایی برای سفر به نوروز اعمال شد

خانم شرمن گفت: «پایان درگیری مربوط به آینده‌ای دور است. شرایط فعلی بسیار سخت و پیچیده است. ما با اوکراین کار خواهیم کرد، با اروپا کار خواهیم کرد، با متحدان خود در سراسر جهان برای ادامه کمک به اوکراین برای دفاع از خود و تعیین آینده اش کار خواهیم کرد.

این دیپلمات ارشد آمریکایی همچنین تاکید کرد که مقامات کیف در مورد سرنوشت و آینده کشور خود تصمیم خواهند گرفت و واشنگتن در این موضوع دخالت نخواهد کرد.

وندی شرمن همچنین خاطرنشان کرد که ایالات متحده نگرانی های امنیتی مشروع روسیه را درک می کند و آماده است تا برای رفع آنها تلاش کند. او گفت که آنها برای پیکربندی 1997 فشار می آورند که ایالات متحده آن را پوچ می داند.

شرمن گفت: «کشورها باید خودشان تصمیم بگیرند که به یک ائتلاف بپیوندند یا نه، کشورهای دیگر نمی توانند برای آنها این تصمیم را بگیرند و مداخله کنند.»

روسیه از خرابکاری غرب در حمل و نقل هوایی با ترکیه خبر داد

یوری فیلیپسون، مدیر بخش چهارم اروپا در وزارت خارجه روسیه، شب گذشته گفت که کشورهای غربی عمدا ترافیک هوایی بین روسیه و ترکیه را مختل می کنند.

این دیپلمات روس به تاس گفت: «ما باید در نظر بگیریم که تحریم‌های غرب، برای مثال، با هدف ایجاد اختلال در ترافیک هوایی و پروازهای بین روسیه و ترکیه است. به همین دلیل است که ادارات مربوطه هر دو کشور سخت در تلاش هستند تا هر گونه خطر و آسیبی را که ممکن است برای گردشگران دو طرف ایجاد شود، از بین ببرند.

فیلیپسون همچنین بر لزوم مقاومت در برابر سیاست های ضد روسیه و حفاظت از منافع ملی کشور از جمله حقوق شهروندان در کشورهای غربی تاکید کرد. وی خاطرنشان کرد که علیرغم فشار شدید کشورهای غربی، مقامات آنکارا همچنان به تصمیم گیری مستقل در روابط خود با مسکو ادامه می دهند. به ویژه، آنکارا علاقه مند به حفظ همکاری با مسکو در زمینه گردشگری است و تمام شرایط را برای تعطیلات امن برای شهروندان روسیه تضمین کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید