وضعیت پرونده بدهکاران کلان بانکی چگونه است؟

رئیس قاضی استان تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تیرماه سال گذشته محاکمه گروه موسوم به بدهکاران بانکی رستمی صفا برگزار شد اما حکمی صادر نشد، این پرونده در چه مرحله ای است؟ برخورد قوه قضائیه در تهران با پرونده های بدهکاران بانکی چیست، گفت: رویکرد قوه قضائیه برگرداندن اموال به شبکه بانکی است چرا که این اموال مال مردم است. اگر از وام یا اعتباری برای تولید استفاده نشود باید بازپرداخت شود زیرا هدف از توزیع تقویت تولید داخلی است.

وی گفت: برخی از ما در پوشش بدهکاران بانکی پول می گرفتیم اما پس نمی دادیم.

وی ادامه داد: برخی از بدهکاران بانک های بزرگ گاهی سه هزار میلیارد یا کمتر و بیشتر بودند. ما با آنها مذاکره کردیم و حتی برخی از آنها ظرف 2 تا 4 ماه قبل از ابلاغ کارمزد و پرداخت مطالبات بانک، تسویه حساب کردند که بر این اساس پرونده بسته شد.

القاصی افزود: برخی از این بدهکاران با وجود توسعه و اصرار ما که بیایید و بدهی خود را پرداخت کنید، اقدامات لازم را انجام نداده و پرونده آنها در حال رسیدگی است. در مورد پرونده ای که اشاره کردید باید بگویم که پرونده پس از تشکیل کیفرخواست به دادگاه ارسال شد و هم اکنون در حال بررسی است.

وی در پاسخ به این سوال که این فرآیند در تیرماه سال گذشته انجام شد، آیا مرحله کارشناسی یک سال طول می کشد؟ وی گفت: پرونده 4 ماه است که در مرحله کارشناسی بوده و با توجه به بررسی صورت های مالی این زمان طبیعی است.

  نقشه شوم مرد برای همسرش / او را در پتو برد!

دیدگاهتان را بنویسید