وضعیت پرتفوی سهام عدالت، شنبه 27 خرداد 1401

535854 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به 12 میلیون و 13 هزار و 665 تن رسید که نسبت به روز معاملاتی قبل 73 هزار و 694 تن معادل 0.7 درصد کاهش داشته است. با احتساب این موضوع ارزش بازار 60 درصد از سبد سهام 532 هزار تومانی به 7 میلیون و 208 هزار و 199 تومان رسیده است.

ذینفعان جدید سهام عدالت چه کسانی هستند؟

حدود 20 میلیون نفر از افراد جامعه که حق سهام عادلانه دارند به دلایلی رها شده اند و این سهام به آنها واگذار نشده است. همچنین حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته حمایت و بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر از افراد تحت پوشش سازمان اجتماعی عدالت ندارند و این افراد نیاز به انتصاب دارند.

بیشتر بخوانید:

به گفته پورابراهیمی، پیشنهاد ما این است که توزیع سهام عادلانه بازماندگان بر اساس اولویت بندی و با اولویت افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته مددکاری امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و سربازان معلول باشد.

موضوع ثبت نام مشمولان جدید سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای ملی در حال بررسی است و باید منتظر ماند و دید نتیجه تصمیمات نمایندگان در این کمیته چیست و در چه شرایطی و چه زمانی ثبت نام جدید انجام می شود. ذینفعان آغاز خواهد شد. و بقایای عدالت وجود خواهد داشت. در صورت تکمیل و راه اندازی ثبت نام سهامداران عدالت، اعضای جدید کمیته مددکاری امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی که فاقد سهام در قوه قضائیه هستند، در اولویت دریافت این سهام خواهند بود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید