وضعیت مساعد هوای برفی تهران

576092 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با وجود عدم وزش باد موثر، با توجه به کاهش تردد خودروها در شهر تهران، انتظار می رود وضعیت قابل قبولی ایجاد شود. اکثر مناطق امروز صبح

آلودگی هوای تهران در یک روز برفی

یک رژیم جوی ناپایدار همراه با بارش در طول روز، پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند. تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی روز یکشنبه از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند، اما افزایش ترافیک در عصر ممکن است غلظت ذرات معلق را افزایش داده و منجر به کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد شود.

کاهش ناپایداری جوی و کاهش سرعت وزش باد تا صبح فردا (6 دی) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق و ایجاد وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در برخی نقاط پرتردد می شود.

فقدان باد موثر در طول روز باعث محدود شدن پراکندگی آلاینده ها می شود. با تداوم این شرایط جوی همزمان با ترافیک عصر، افزایش غلظت ذرات معلق و وضعیت نابسامان برای گروه های حساس در برخی نقاط پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلایندگی «ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون» اکنون ۸۶ است که به معنای شرایط قابل قبول است. شاخص آلودگی هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات هوا زیر 2.5 میکرون» با میانگین 97 و کیفیت هوای پایتخت در حد قابل قبول است.

لازم به ذکر است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود که بر اساس آن از 0 تا 50 در محدوده هوای پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول، سالم یا متوسط ​​و از 101 تعیین می شود. تا 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس. در محدوده 151 تا 200 هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و در محدوده 201 تا 300 هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار دارد. بر اساس این طبقه بندی، شرایط کیفی هوا در محدوده 301 تا 500 خطرناک است.

  نشست محرمانه آمریکا علیه پهپادها و قابلیت های موشکی ایران

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید