وزیر سود سهام یک میلیونی تا امروز!

به گزارش مستقل آنلاین؛ به گزارش ایسنا، وزیر اقتصاد از آغاز پرداخت نیمی از سود سهام خانوارها از روز گذشته خبر داد و گفت: پرداخت سود سهام سرمایه تا روز شنبه ادامه دارد.

سید احسان خاندوزی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: از روز گذشته پرداخت نیمی از سود سهام عدالت به خانوارها آغاز شده که برای برخی خانوارها هر نفر 532 هزار تومان و برای برخی خانوارها 600 هزار تومان به ازای هر نفر از رفاه خانوارها آغاز شده است. بانک‌ها، سپه، دی، رسالت، سامان و برخی دیگر پرداخت‌های خود را به پایان رسانده‌اند و این پرداخت‌ها تا روز شنبه ادامه دارد و نیمی دیگر از سود سرمایه تا پایان سال یا ابتدای سال 1402 پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به نارضایتی مردم از سقف تسهیلات بانکی، دولت امروز مبلغ 35 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه بانک های دولتی را تصویب کرد که به زودی از محل سهامی که دولت در اختیار داشت پرداخت می شود. شرکت های دولتی به ویژه برای اولین بار در چند دهه اخیر به استثنای دو بانک ملی و سپه که با سطح استاندارد جهانی کفایت سرمایه فاصله زیادی دارند، همه بانک ها کفایت سرمایه خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند. 8 درصد بر اساس صورت های مالی سال 1400. بانک ها با این کار می توانند از این افزایش سرمایه هم در توانایی ارائه تسهیلات به مردم و هم در روابط بین الملل استفاده کنند که در هفته ها و ماه های آینده اتفاق خوبی خواهد بود. یعنی دولت به جای اینکه این مبلغ را صرف کسری بودجه خود کند، آن را صرف افزایش ظرفیت اعتباری شبکه های بانکی کرد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید