وزارت خارجه ایران و روسیه بر توسعه روابط تهران و مسکو تاکید دارند

555314 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، وزارت امور خارجه روسیه امروز (سه شنبه) اعلام کرد که سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با حسین امیرعبدالهیان، همتای ایرانی خود تلفنی گفت و گو کرد.

بر اساس بیانیه منتشر شده در سایت وزارت امور خارجه روسیه، در گفت‌وگویی که به ابتکار طرف ایرانی انجام شد، دو طرف درباره نتایج سفر موفقیت‌آمیز آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به مسکو و تبادل نظر کردند. توسعه بیشتر همکاری ها همه زمینه ها بر اساس توافقات صورت گرفته بین رئیس جمهور ایران و همتای روس وی بود.

بر اساس این بیانیه، در جریان مذاکرات جاری در وین برای احیای کامل این توافق، وضعیت پیرامون برجام نیز مورد بررسی قرار گرفت. هر دو طرف همچنین خواستار ازسرگیری سریع برجام به شکل اولیه شدند. مسائل منطقه ای از دیگر محورهای گفت وگوهای دو وزیر خارجه بود.

این را حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک با همتای فنلاندی خود دیروز ۱۸ بهمن در پاسخ به سوالی درباره ادامه هشتمین دور مذاکرات امروز در وین بیان کرد. (سه شنبه) و پیش بینی: تمرکز بر P5 + 1، و همچنین اسناد غیر مبادله شده از طریق آقای مورا. در بررسی آخرین متون از مذاکرات وین، هنوز به بخشی از خواسته های خود برای رفع تحریم ها توجه نکرده ایم. همکارم آقای علی باقری و کارشناسان ارشد مذاکره در وین در روزهای آینده بر سندی که قرار است مورد توافق قرار گیرد که در آن کشورهای مختلف بازگشته و تعهد خود را به برجام اعلام کنند، تمرکز خواهند کرد.

  کارت بازی یزدانی و مرادمند در لیگ یک منتشر شد

وی گفت: امیدواریم در این مرحله به توافق نهایی برسیم. اینکه آیا در روزهای آینده بتوانیم به توافق خوبی برسیم یا خیر، بستگی به ابتکار، نیات و رفتار سه کشور اروپایی و کشور آمریکایی دارد. اینکه آیا طرف آمریکایی و سه کشور اروپایی عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد واقعاً با حسن نیت و جدیت برای رسیدن به توافق تلاش می کنند یا خیر، سؤالی است که طرف مقابل باید به دنبال آن باشد. تا جایی که به جمهوری اسلامی ایران مربوط می شود، با خوش بینی، حسن نیت و جدیت به تلاش خود برای رسیدن به یک توافق خوب و حتی فوری ادامه خواهیم داد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین، دیروز در توییتی از ادامه مذاکرات امروز خبر داد و افزود: تحریم ها لازم است. اتحادیه اروپا بعداً در بیانیه‌ای تایید کرد که هشتمین دور مذاکرات در وین درباره لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران در 18 بهمن برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید