وزارت بهداشت کارمندان تهرانی را موظف به کار از راه دور کرد

571834 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، عباس شاهسونی با اشاره به ادامه آلودگی هوای تهران تاکید کرد: با توجه به تداوم آلودگی هوا و وضعیت ناسالم هوا برای همه گروه ها، درخواست جدی برای دورکاری از راه دور داریم. کارمندان تهران.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: البته این درخواست به ویژه برای زنان باردار، کارمندان دارای فرزند زیر 6 سال، کارمندان مبتلا به بیماری های تنفسی و قلبی و کارمندان بالای 60 سال جدی است.

شاهسونی تاکید کرد: شایان ذکر است در روزهایی که هوا برای همه گروه ها ناسالم است، تنفس چنین هوایی برای کل جمعیت در معرض آلودگی از جمله کودکان معادل استفاده از 3 تا 7 نخ سیگار است.

وی در خصوص مرگ و میر ناشی از مواجهه با ذرات معلق اظهار داشت: بر اساس بررسی های وزارت بهداشت در 27 شهر با جمعیت تقریبی 35 میلیون نفر، مشخص شد که در سال 1400 تعداد مرگ و میر ناشی از ذرات معلق در کشور بوده است. 20800 نفر است که از این تعداد 6400 فوتی در بین سهام تهران اعلام شده است.

وی در خصوص وضعیت جوی روزهای آینده گفت: شرایط جوی تا روز جمعه (دوم دی) تقریباً یکسان است و به تدریج از اواخر روز جمعه با بروز ناپایداری جوی انشالله شرایط بهبود می یابد.

وی تاکید کرد: در روزهایی که هوا برای گروه های حساس ناسالم است (شاخص کیفیت هوا 101 تا 150 زرد) زمان بازی کودکان در فضای باز و پارک ها را به شدت کاهش دهید. همچنین سالمندان و بیماران مبتلا به مشکلات تنفسی نیز باید فعالیت خود را در فضای باز کاهش دهند. در روزهایی که شاخص کیفیت هوا “ناسالم برای همه گروه ها” است (151 تا 200 رنگ قرمز)، باید از ورزش، دوچرخه سواری و قرار گرفتن در معرض عموم در فضای باز پرهیز کنید و به ورزش در باشگاه های ورزشی یا انجام ورزش های داخل سالن ادامه دهید. همچنین در روزهایی که شاخص کیفیت هوا «بسیار ناسالم» است (201 تا 300 سایه بنفش)، گروه‌های حساس، به‌ویژه افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی، باید از انجام هرگونه فعالیت در فضای باز خودداری کنند و از حضور در مکان‌های دودزا خودداری کنند.

  ازدواج زن میانسال با پسری 18 ساله در مشهد

وی با اشاره به اینکه هوا یکی از اساسی ترین نیازهای فیزیولوژیکی انسان است، گفت: تصور زندگی بدون هوا حتی برای چند دقیقه غیرممکن است و این در حالی است که بر اساس آخرین گزارش بار بیماری، چهارمین عامل مرگ و میر در جهان و مهمترین تهدید زیست محیطی برای سلامت انسان آلودگی هوا است. بر اساس آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت، آلودگی هوای بیرون و داخل خانه سالانه باعث بیش از ۷ میلیون مرگ زودرس در سراسر جهان می شود، به این معنی که از هر ۹ مرگ یک مورد به دلیل آلودگی هوا است.
وی در خصوص شهرهای دارای کثیف ترین هوای کشور تصریح کرد: در سال 1400 شهرهای تهران، مشهد، اهواز، اصفهان، کرج کمتر از 10 روز دارای هوای خوب بوده و بیشترین تعداد روزهای دارای هوای خطرناک مربوط به شهر زابل که 15 روز بود هوا خطرناک بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید