ورود گرگ های گرسنه به شهرستان هشین/ خانم معلم قربانی شد

حدود 10 روز پیش خبر حمله دو گرگ گرسنه به معلم و یک زن روستایی در دو منطقه شهرستان هشین به اورژانس و پلیس اعلام شد.

این معلم 34 ساله که صبح زود عازم محل کار خود بود، در مقابل مسجد جامع شهر به سرعت مورد حمله گرگ قرار گرفت و از ناحیه سر، صورت، پاها و گردن مجروح شد.

قربانی دوم زن ۷۳ ساله ای به نام طوبا بود که در کوچه ای نزدیک محله شیخ قریشی هنگام غذا دادن به اردک ها مورد حمله قرار گرفت.

وی همچنین گفت: گرگ در یک لحظه به من حمله کرد و دهان و گردنم را مجروح کرد که در این هنگام گرگ را با روسری دور گردن گرگ فشار دادم و در نهایت گردنم را رها کردم و سپس دستانم را زخمی کردم و با فریادهای گرگ فرار کردم. مردم محلی شد.

در پی این دو حادثه دستور استقرار دو اکیپ حفاظت محیط زیست در حاشیه شهر هشین در مناطق مسکونی، باغ و روستاهای همجوار صادر شد و خلخال برای جلوگیری از خطرات و حوادث احتمالی و حمله مجدد به حیات وحش به ویژه گرگ ها در منطقه گشت زنی می کند. شهروندان اما با وجود این تدابیر، بازگشت گرگ ها به هشین روز گذشته باعث ترس و وحشت ساکنان شد. در همین رابطه سید جواد یحیی زاده فرماندار خلخال گفت: با مشاهده چند قلاده گرگ در شهرستان هشین اردبیل مدارس این شهرستان تا پایان هفته غیبت داشتند.

وی افزود: این تصمیم با حضور مسئولان برای حمایت از دانش آموزان و مخالفت و کنترل این حیوانات در حالی اتخاذ شد که هفته گذشته دو قلاده گرگ چند شهروند هشجینی را مجروح کردند.

  قیمت و مشخصات آپارتمان 5 میلیاردی در تهران

فرماندار خلحال گفت: برای حفظ جان شهروندان، تیم های عملیات محیط زیست شهرک خلحال در حال گشت زنی در منطقه هستند تا از حمله احتمالی گرگ ها به شهروندان جلوگیری کنند./ رکنا

دیدگاهتان را بنویسید