ورزش و فواید آن برای بیماران مبتلا به سرطان سینه

573340 خبر ناگهانی

به گزارش گروه جامعه ایسکانیوز به نقل از MedicineNet، ارزش ورزش منظم – از جمله پیاده روی روزانه که اغلب به آن اشاره می شود – به خوبی شناخته شده است. یکی از مزایای بالقوه ورزش برای سلامتی، کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه است.

بیشتر بخوانید:

اما مشخص نیست که آیا فعالیت بدنی منظم می تواند به افرادی که قبلاً سرطان سینه داشته اند کمک کند عمر طولانی تری داشته باشند یا خیر. یافته های جدید نشان می دهد که این احتمال وجود دارد.

محققان دریافتند که در میان بیش از 300 زنی که در مراحل اولیه سرطان سینه جان سالم به در بردند، آنهایی که فعالیت متوسطی داشتند 60 درصد کمتر از آنهایی که سبک زندگی کم تحرک داشتند، در طول دوره مطالعه جان خود را از دست دادند.

رینا هاک، محقق ارشد موسسه کایزر در کالیفرنیا، گفت: «این خبر خوبی است زیرا نشان می‌دهد که ورزش شدید ضروری نیست.

هاک افزود: «ورزش با شدت متوسط ​​فواید بسیاری برای سلامتی دارد، از جمله کمک به کنترل فشار خون، قند خون و وزن بدن».

یافته های جدید نشان می دهد که زنان حتی پس از سرطان سینه نیز می توانند از این فواید بهره ببرند.

سرطان سینه بسیار قابل درمان است، به خصوص زمانی که زود تشخیص داده شود. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، 99 درصد از زنانی که زمانی که سرطان به سینه محدود می شود تشخیص داده می شود، پنج سال بعد هنوز زنده هستند.

این مطالعه شامل 315 زن بود که حداقل دو سال قبل به سرطان پستان در مراحل اولیه مبتلا شده بودند. اول، آنها عادات اخیر فعالیت بدنی خود را گزارش کردند.

  طارمی جزو 4 مهاجم خطرناک دنیا بود

به طور کلی، 77 زن فعالیت متوسطی داشتند، به این معنی که در بیشتر روزهای هفته در فعالیت هایی مانند پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری شرکت می کردند. 141 زن دیگر به دلیل لذت بردن از فعالیت‌هایی مانند دویدن فعال‌تر بودند و 97 زن در گروه «ناکافی» فعال طبقه‌بندی شدند.

در طول هشت سال بعد، 14 درصد از کل شرکت کنندگان در مطالعه فوت کردند، اما این میزان در میان زنان فعال به طور قابل توجهی کمتر بود: در هر دو گروه ورزش، میزان مرگ و میر تقریباً 1.3 درصد در سال بود، در حالی که در گروه با تحرک ناکافی، این رقم 3.3 درصد در سال

البته تفاوت های زیادی بین بازماندگان سرطان سینه که به طور منظم ورزش می کنند و کسانی که ورزش نمی کنند وجود دارد. اما فعالیت بدنی همچنان با کاهش 60 درصدی خطر مرگ در طول دوره مطالعه همراه بود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید