وحدت حوزه و دانشگاه هدیه انقلاب اسلامی است

542074 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار دانشگاه ایسکانیوز، همایش وحدت دانشگاه و حوزه به مناسبت شهادت دکتر مفتح و روز وحدت دانشگاه و حوزه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد شریفانی نماینده ولی فقیه برگزار شد. دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حاجبی، امام جماعت قشم. حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل پاک نژاد رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و محمدحسین رنجبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در محل واحد قشم برگزار شد. دانشگاه آزاد اسلامی

حجت الاسلام شریفانی در این همایش وحدت دانشگاه و دانشگاه را از تئوری های شریف و موهبت انقلابی دانست که امام خمینی (ره) در اوایل انقلاب برپا کردند. برای پیش بردن برنامه ها به سمت هدف معنای وحدت را می توان از اتحاد دشمن و جنگ کشورهایی که شروع می کنند فهمید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه معمار اندیشه وحدت شهید مفتح است، خاطرنشان کرد: بسترسازی برای نقد تفکر مادی، اثبات کارآمدی دین در حل مشکلات، و تلاش برای همفکری و همفکری اندیشمندان حوزه و دانشگاه از تلاش‌های ارزشمند است. شهید مفتح باز است.

وی با اشاره به آسیب این وحدت تصریح کرد: خطری که وحدت دانشگاه را تهدید می کند; غلبه تفکر پوزیتیویستی و ماتریالیستی سکولار به این شکل که علم حلال مشکلات است و خطری که وحدت را تهدید می کند، تفکری به شدت خرافی و عدم وجود نخبگان مشترک در این زمینه است. پس از چهار دهه انقلاب، تعداد اندکی از اندیشمندان همچون شهید مطهری، شهید مفتح، مقام معظم رهبری، مرحوم آیت الله مصباح، منادی وحدت خزا و دانشگاه هستند، در حالی که انتظار می رود هزاران اندیشمند از خزا و دانشگاه به این مکان بیایند. میدان و اقدامات موثری در زمینه وحدت انجام دهند.

  آقای کلیباف از پشت بام و دو پخش در حمایت از تولید ملی به مردم گفت

حجت الاسلام شریفانی با بیان اینکه حوزه زمانی حافظ اکثر علوم بود و اکنون باید بپذیرد که رقبای زیادی در این زمینه پیدا کرده است، افزود: وحدت حوزه و دانشگاه به این معناست که دانشگاه آن دین را بپذیرد. در حوزه های مختلف شناختی، عاطفی و رفتاری سهم دارد. با پذیرش رشته، دانشگاه مسئولیت بخش های مختلف علم را بر عهده دارد.

وی با اشاره به راهبرد تحکیم وحدت حوزه و دانشگاه تاکید کرد: تصرف کرسی های آزاد اندیشی و پاسخگویی به ندای رهبری، رساندن نقاط قوت طرفین به میز مشترک از جمله نترسیدن از بدعت، داشتن فضای فکری باز، فشرده سازی مباحث و استفاده از روش های کلاسیک به عنوان نقاط قوت دانشگاه و مطالعه عمیق موضوعات، عشق به دانش، بی توجهی به مدرک، روحیه اخلاص و تواضع استاد و دانشجو از نقاط قوت حوزه می تواند وحدت حوزه و دانشگاه را تقویت کند و در پرتو این وحدت و تفکر مشترک این دو لایه، بسیاری از سوالات دینی و علمی حل می شود.

در پایان این همایش از حمید رستمیاز رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم و فعالان حوزه و دانشگاه تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید